Príbehy účastníkov

  • 0

Májová predpríprava na leto

Category:Príbehy účastníkov

295 kilometrov, 3 hodiny a 29 minút. O čom to píšem? No predsa o vzdialenosti z Mersinu k Sýrskym hraniciam. Je to dôvod k obavám?…To ani náhodou. Mersin je ˮmalé-veľké ˮ prímorské mesto na juhu Turecka bohaté na množstvo plantáží, ktoré aj mimochodom úzko súvisia s našou témou projektu (o tom však neskôr) a bláznivých šoférov, o ktorých by som vám toho povedať dokázala veľa.

Čítať viac

  • 0

Naša cesta za podnikaním na ostrov Poros

Category:Príbehy účastníkov

Zo Slovenska sme vyrazili 5 mladí ľudia, ktorí chceli nakopnúť svoj podnikateľský plán. Aby sme premenili náš podnikateľský sen na skutočnosť, vyrazili sme na grécky ostrov Poros, kde sme sa zúčastnili tréningu „Younger’s Journey to Entrepreneurship“. Ako to prebiehalo?

Čítať viac

  • 0

Prvý let, prvé kúpanie v mori, prvá možnosť hovoriť po anglicky

Category:Príbehy účastníkov

Svoj život napĺňajte zážitkami, nie vecami. Dôležité je mať príbehy, o ktoré sa môžete podeliť, nie veci, s ktorými sa môžete predvádzať.  Prvý let v živote, prvé kúpanie v mori, prvá reálna možnosť hovoriť po anglicky mimo školskej lavice či prvé cezhraničné priateľstvá – aj to priniesol tento projekt účastníkom.  Alebo inými slovami, Erasmus+ je viac ako párty. My sme sa o tom presvedčili začiatkom apríla tohto roku, kedy sme mali možnosť zúčastniť sa mládežníckej výmeny na Cypre.

Čítať viac

  • 0

Článok z výmeny pri ktorom sa určite nasmejete

Category:Príbehy účastníkov

Pred pár týždňami, na začiatku apríla 2019 som ja a štyria ďalší šťastlivci zo Slovenska dostali príležitosť spoznať chorvátsku Dalmáciu úplne mimo sezónu. Túto príležitosť nedostali samozrejme iba Slováci, do Chorvátska pricestovali aj Lotyši, Poliaci, Taliani a najvzdialenejší – Portugalci. Hlavným zámerom projektu samozrejme nebolo skúšať palcami na nohách neskutočne chladné Jadranské more, ale dozvedieť sa niečo viac o Európskej únií, o blížiacich sa Eurovoľbách a o vnímaní mladých k predošle spomenutým subjektom. Ako teda cesta do Šibenika dopadla ?

Čítať viac

  • 0

Zážitky a postrehy z tréningu v Bosne

Category:Príbehy účastníkov

Môj v poradí 2. Erasmus ktorý bol rovnako ako ten môj prvý – zameraný na podnikanie. V porovnaní s prvým sa mi tento páčil viac, pretože mi prišiel serióznejší – menej hravý ako ten predošlý. Na Erasmus+ je super, že sa dá spoznať kopec nových a zaujímavých ľudí s dobrou energiou, náladou ale aj veľa myšlienkami a nápadmi, na ktorých často aj tvrdo pracujú.

Čítať viac

  • 0

Talianska ukážka podnikania na vidieku dopadla na výbornú

Category:Príbehy účastníkov

Kdesi som počula, že necestujeme, aby sme utiekli pre životom, ale aby život neutiekol pred nami. Od 4. do 11. februára sa o tom dostatočne presvedčila aj naša päťčlenná slovenská skupina bažiaca po nových zážitkoch v malom mestečku Mileto na juhu Talianska. Cesta cez Košice, Budapešť, Rím a Lamezia Terme sa, samozrejme, nezaobišla bez klasických cestovateľských zhonov, ale myslím si, že naplno sme si ten taliansky pohodový život začali vychutnávať, keď sme zahryzli do pizze a lasagní na letisku v Ríme. Po stretnutí sa vo finálnej zostave na letisku Lamezia Terme nás ani Talian, ktorý nás viezol do Mileta a nevedel po anglicky či španielsky, vôbec nevystresoval. Hneď po príchode nás okrem pálm, opustených zákutí, ktorým dáva letná sezóna zabrať a daždivého počasia, privítali naši talianski organizátori s ich tradičnou pizzou a hneď v ten večer sme sa stihli zoznámiť aj s niektorými skupinami, ktoré už tiež stihli doraziť.

Čítať viac