Entrepreneurial Knowledgebase

Mládežnícka výmena Entrepreneurial Knowledgebase v Mali Idos, Srbsko
Loading Map....

Dátum konania
19/10/2016 - 28/10/2016

Miesta konania
Mali Idos, Srbsko

Typ projektu:


V októbri, dňoch 19 – 28 októbra sa v dedinke Mali Idoš v Srbsku konala výmena na ktorej sa zúčastnili aj piati Slováci. Čo na ňu hovorí jeden z nich?

“Nevedel som absolútne, čo očakávať od môjho prvého projektu , ktorý sa odohrával v Srbsku. Aby som bol úplne úprimný , mal som mnoho obáv a predsudkov voči tejto krajine. Obáv z toho, že ma projekt nezaujme, že ja nikoho nezaujmem, a tak prežijem nudný týždeň a ešte k tomu aj osamote. Predsudky typu, že ma v tejto postkomunistickej krajine okradnú, unesú či nebodaj zavraždia. Nepreháňam… Nakoniec som sa však vydal na túto dobrodružnú cestu do Srbska a som veľmi rád za to, že som tak spravil. Prežil som totižto jeden úžasný týždeň, ktorý mi dal plno zážitkov a priateľstiev na celý život. Ďalej si odnášam zo Srbska cenné informácie ohľadom podnikania, ktoré boli podávané úplne neformálne, bez nátlaku, čo vo mne zanechalo skvelý dojem, a tak som vstrebával informácie o dosť jednoduchšie ako v škole. V neposlednom rade si odnášam z tohto projektu vzácne skúsenosti s inými národnosťami, s ktorými som si zlepšil angličtinu a dodal tak na sebavedomí pri rozprávaní v cudzom jazyku do budúcna. V krátkosti povedané, odporúčam každému kto chce cestovať, zlepšiť sa v angličtine, spoznať nových ľudí a dozvedieť sa nové veci, aby sa zúčastnil takýchto projektov. Ja osobne sa už neviem dočkať toho ďaľsieho :)” Oliver

Zhrnutie o čom bola mládežnícka výmena:

The general objective of the project was to promote an entrepreneurial attitude in the society and foster positive entrepreneurial environment, especially suitable for young people to start their own self-employment endeavours. The specific goal of the youth exchange was to develop sense of entrepreneurship and creative thinking and supply young participants with a concrete skill that could serves as a base for developing creativity and pursuing further venture projects.

Projekt bol podporený z programu Erasmus+ a hosťovaný organizáciou CEUD.