WE LOVE SPORT

Mládežnícka výmena WE LOVE SPORT v Bogojina,Slovinsko
Loading Map....

Dátum konania
18/09/2015 - 25/09/2016

Miesta konania
Bogojina, Slovenia

Typ projektu:


Sports Club Bogojina zorganizovalo v dňoch 18. až 25. septembra v rámci programu Erasmus + a v spolupráci s Inštitútom pre rozvoj mobility mládeže – MOVIT medzinárodnú mládežnícku výmenu s názvom “WE LOVE SPORT” ktorej sa zúčastnilo 40 mladých ľudí zo Slovinska, Chorvátska, Slovenska a Talianska. Naša organizácia bola partnerom projektu a vyslala 10 účastníkov zo Slovenska.

Účastníci vo veku 14 až 30 rokov hľadali riešenia, ako by mali byť mladí ľudia zo znevýhodneného prostredia viac začlenení do spoločnosti prostredníctvom rôznych športových aktivít. Počas interaktívnych workshopov sa taktiež účastníci dozvedeli viaic o iných kultúrach ale aj navštívili mestá Murska Sobota a Bogojina.

Na konci projektu pripravili účastníci športové podujatie, počas ktorého hrali aj rôzne zaujímavé hry zo svojich krajín. Okrem účastníkov výmeny participovali na podujatí aj napríklad mladí ľudia z folklórneho súboru Bogojina, Kobilje, dobrovoľní hasiči Bogojina a pod. Súťažilo sa v preťahovaní lanom, skákaní vo vreciach a iných hier, ktoré nazvali “Assball”, “WheelBallow”, “Aquapain”, “Swimball.” Všetky hry boli veľmi zaujímavé, naplnené množstvom zábavy a smiechu.

Video z mládežníckej výmeny si môžete pozrieť tu – http://sendvid.com/0nbyklp2

a ďalšie obrázky z projektu si môžete pozrieť na našej facebook stránke: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.736214593179119.1073741858.305410102926239&type=3

Účastníci slovenskej skupiny boli: Dominika Murínová, Miroslav Kozák, Stano Valigura, Zuzana Kandrikova, Katarína Hamrakova, Jan Dlouhý, Tereza Keherova, Katarína Hrašnová, Michal Caklos a Katarina Besenejova