YEAHH – Young Europeans for Active or Healthy Habits

Mládežnícka výmena YEAHH – Young Europeans for Active or Healthy Habits v Budapešť, Maďarsko
Loading Map....

Dátum konania
24/09/2016 - 30/09/2016

Miesta konania
Budapest, Madarsko

Typ projektu:


“…doteraz najlepšia výmena, na akej som bola. Výnimoční ľudia, úžasné prostredie Budapešti a okolia, najlepší program (športové aktivity, workshopy, spoločné výlety) a samozrejme neopísateľné zážitky, na ktoré budem spomínať vždy len s úsmevom. Heslo našej výmeny #beactive bolo predzvesťou toho, že pôjde o aktívne strávené chvíle v pohybe a v prírode. Organizátori sa snažili, aby sme mali o zábavu postarané aj počas „oficiálneho” programu, a tak sme mali možnosť vyskúšať si akro jogu, street workout, kickbox, latino dance, zúčastniť sa bootcampu a iných typických športových aktivít, typických pre Portugalsko, Taliansko, Bulharsko, Maďarsko či Lytvu. Nesmiem zabudnúť na spoločnú turistiku či náš výlet do kúpeľov, ktoré boli bodkou za skvelým projektom! Myslím si, že hovorím sa všetkých, keď poviem, že sme sa zabavili a aktívne strávili niekoľko posledných dní a aj naďalej zostaneme žiť v duchu nášho hesla #beactive ;)” Zuzana

Zhrnutie o čom mládežnícka výmena bola:

Young Europeans for Active or Healthy Habits (YEAHH) brought together 30 young Europeans to explore healthy and active ways of living and to learn about the EU’s current objectives in the field of sport. The 7-days long youth exchange took place in Budapest, Hungary from 24 to 30 September 2016, and it involved the organisation of a small-scale sport event involving locals and international students.
Main objectives of the youth exchange were:
– Raise awareness about the importance of healthy and active living among young Europeans
– Develop young people’s skills and competences to become more active and responsible Europeans citizens
– Develop young people’s competences to foster entrepreneurship through sport initiatives
– Introduce the EU’s sport policy goals and the concept of European Week of Sport together with the principle of Health Enhancing Physical Activity (HEPA)
– Make young people advocates of healthy and active living in their local communities
– Provide opportunities for young people with fewer opportunities through sport-based non-formal education

Projekt bol podporený z programu Erasmus+ a hosťovaný organizáciou International Sport Association of Budapest