Youth Minded

Tréning Youth Minded v Larnaca, Cyprus
Loading Map....

Dátum konania
18/03/2017 - 26/03/2017

Miesta konania
Larnaca, Cyprus

Typ projektu:


Organizácia SEAL CYPRUS usporiadala  tréningový kurz s názvom ” Youth Minded”. Hlavnou témou projektu boli Sociálne médiá v spojitosti s mentálnym zdravím mládeže. Tréningový kurz bol učený ľuďom pracujúcim s mládežou, mládežníckym lídrom, dobrovoľníkom a učiteľom. Tréningový kurz sa uskutočnil meste Larnaka na Cypre v období od 18. do 26. marca 2017. Organizácia ADEL bola zastúpená 2 účastníčkami, Martinou Majorošovou a  Veronikou Tkáčovou. Obe účastníčky sú študentky doktorandského štúdia a aktívne pracujú s mladými ľuďmi na svojej univerzite ako pedagógovia.

Tréningový kurz absolvovalo 20 účastníkov z 10 krajín EÚ: Cyprus, Poľsko, Estónsko, Litva, Česko, Slovensko, Španielsko, Grécko, Portugalsko a Taliansko. Každá krajina vyslala 2 účastníkov, ktorí aktívne pracujú s mládežou, zaujímajú o problematiku vplyvu sociálnych médií na mentálne zdravie mládeže. Hlavnou myšlienkou tréningového kurzu bolo lepšie pochopenie témy projektu a oboznámenie sa s kultúrnymi a sociálnymi rozdielmi medzi zúčastnenými krajinami navzájom.

Prednášky tréningu boli na tému sociálne média, body image, cyberbulling (online šikanovanie), sebauznanie, sebavedomie, odolnosť voči stresu, ako efektívne bojovať so stresom, poruchy stravovania a práca s imigrantmi a azylantmi. Počas tréningu sme navštívili mládežnícke informačné centrum v Larnake. Absolvovali sme návštevu komisára pre dobrovoľníctvo a mimovládne organizácie (NGO) Yianniisa Yiannakisa, ktorý s nami diskutoval o legislatívnych zmenách a víziách mimovládnych organizácií a neziskových organizáciách orientovaných najmä na prácu s mládežou na Cypre.

Vďaka skvelej polohe miesta  kde sa tréning uskutočnil, mali účastníci okrem neformálneho vzdelávania možnosť užiť si množstvo  aktivít, slnkom zaliatu pláž Mackenzie, navštíviť nádherné historické centrum mesta Larnaka ako aj multikultúrne hlavné mesto Cypru, Nicossia. Účastníci mali počas medzinárodného večera možnosť ochutnať národné špeciality zúčastnených krajín a užiť si večer tradičnej cyperskej kultúry a jedla v miestnej reštaurácii.

Pre viac informácií o projekte a hosťujúcej organizácii navštívte stránky: www.facebook.com/sealngocy, www.sealcyprus.org,  www.linkedin.com/company/seal-cyprus, https://www.instagram.com/sealcyprus