Monthly Archives: september 2019

  • 0

Za hranicami vlastnej kreativity

Category:Príbehy účastníkov

Priznám sa, že keď som si prvýkrát čítal infopack mládežníckej výmen HEY – Herritage of European Youth, dosť som zvažoval, či sa mám prihlásiť. Výmena sa konala v malej portugalskej dedinke s 2500 obyvateľmi a vekovým priemerom 65 rokov. Ubytovaní sme mali byť v stanoch a od programu som tiež nemal bohvieaké očakávania. Nakoniec som sa predsa len rozhodol prihlásiť a mal som to šťastie zúčastniť sa na tomto, ako sa nakoniec ukázalo, úžasnom projekte.

Čítať viac

  • 0

O ľudských právach v Taliansku

Category:Príbehy účastníkov

Na konci augusta sme sa zúčastnili Erasmus+ Tréningu o ľudských právach v mestečku Tropea v Taliansku spolu z účastníkmi zo Španielska , Grécka , Litvy , Dánska , Turecka , Poľska , Rumunska , Bulharska  a Slovenska. Tréning bol úžasný a prekonal naše očakávania…

Čítať viac

  • 0

Zo svojej komfortnej zóny sme vystúpili v najvyššom pohorí Portugalska

Category:Príbehy účastníkov

Využi šance, ktoré ti život ponúka – aj o tom bola aj naša skúsenosť s mládežníckou výmenou v Portugalsku. Netušiac čo všetko nás čaká sme sa vybrali s cieľom rozšíriť si naše obzory v rôznych oblastiach, obohatiť náš život novými zážitkami a zároveň spoznať ľudí z rôznych krajín Európy. Projekt s názvom Up the mountain – Sports for life sa konal od 1. do 10. augusta v horskom mestečku Covilhã, ktorý sa nachádza v strednej časti Portugalska – v najväčšom národnom parku kde sa rozprestiera aj najvyššie pohorie krajiny – Serra da Estrela. Boli sme ubytovaní niekoľko desiatok kilometrov od Covilhy, v horskom prostredí, čo nám poskytlo tie najkrajšie pohľady na celé Portugalsko a možnosť spoznať časť tunajšej prírody.

Čítať viac

  • 0

6-mesačné dobrovoľníctvo v Španielsku

Category:Príbehy účastníkov

Vďaka európskej dobrovoľníckej službe som si splnila svoj dávny sen, a to navštíviť vysnívanú krajinu Španielsko a stráviť tam dlhšiu dobu, presnejšie to bolo takmer 6 mesiacov. Rovnako ako prvotná návšteva tejto krajiny bol pre mňa novinkou aj let lietadlom. Hoci som sa na to celé veľmi tešila, na začiatku bolo toho veľa nového a iného (nové prostredie, iný jazyk, noví  ľudia, nová náplň práce, nové kolegyne, atď.). Postupne som si na všetko zvykla, a po čase mi to prišlo prirodzené a známe.

Čítať viac