Monthly Archives: december 2023

  • 0

Disinfo Decoded: Navigating the disinformation”

Category:Rôzne

As part of the From Here We Rise project, we are running an awareness-raising campaign on the topic of misinformation. Read the article with the most well-known terms. Do you know the meaning of all the terms related to the topic?

Čítať viac


  • 0

Training course Authentic YOUth

Category:Príbehy účastníkov

I recently returned from the 8-day training course, which took place in Čičmany, Slovakia. It was a new experience and a challenge for me because the main focus was on body communication which is the opposite of my usual overactive mind so I had to go out of my comfort zone. Not an easy task to go against what is automatic but it turned out to be an amazing and life-changing experience. 

Čítať viac


  • 0

Crafts 4 Social Change

Category:Príbehy účastníkov

Slnko, more, dobré jedlo a ešte lepší ľudia. V tomto znamení sa niesli takmer dva krásne týždne strávené na malom ostrove takmer v centre Stredozemného mora – na Malte – kde sme mali tú možnosť zúčastniť sa erazmus plus projektu pod názvom „Crafts 4 Social Change“.

Čítať viac


  • 0

ISCAR- projekt SUSTAINABLE SPACES 24-1.6.2023

Category:Príbehy účastníkov

Dňa 24. 5. 2023 sme sa zúčastnili mládežníckej výmeny Erasmus+, ktorý sa konal v španielskom meste Íscar. Do projektu boli zapojené krajiny: Španielsko, Taliansko, Rumunsko, Turecko, Slovensko a Severné Macedónsko. Po stretnutí v Madride na letisku sme sa autobusom dopravili do Iscaru, kde sme sa zoznámili. Každý deň sme začali energizerom od jednej zo zapojených krajín. Prvý deň nás potom čakalo predstavenie projektu a úvod do témy SUSTAINABLE SPACES.

Čítať viac


  • 0

Slovensko! Čakajú nás Voľby do Európskeho Parlamentu 2024!

Category:Rôzne

Študenti stredných škôl z celého Slovenska absolvovali online seminár zameraný na podporu účasti mladých ľudí v Eurovoľbách 2024. Títo žiaci už dnes vedia kedy sa voľby konajú a študenti, ktorí v termíne volieb budú mať 18 rokov majú záujem o účasť na voľbách. Ako to celé prebiehalo, a čo sa na seminároch dozvedeli ? Prečítajte si v článku.  

Čítať viac


  • 0

Hra EulectionVille na stredných školách

Category:Rôzne

Slovenskí stredoškoláci mali možnosť vyskúšať si hru EulectionVille a hravou formou sa oboznámiť s demokratickým a miestnym riadením.

Hra EulectionVille je stolová alebo podlahová hra pre skupinu. Hraním hry Eulectionville mali žiaci príležitosť pochopiť demokratické procesy, princípy fungovania politických rozhodnutí a ich komplexnosti. Taktiež si precvičili skupinovú prácu a prezentačné, argumentačné a diskusné schopnosti. Hra Eulectionville priniesla inovatívny, zábavný a náučný spôsob edukácie medzi stredoškolákmi.

Čítať viac