Súťaže

  • 0

Príležitosť plná digitálneho detoxu

Category:Príbehy účastníkov

Počas dní 11.4 – 27.4.2021 som sa zúčastnila so Zuzkou mládežníckej výmeny „Leave your trace for greener place“ vo Velikom Žitniku v Chorvátsku. Táto výmena bola zameraná na zvýšenie environmentálneho povedomia o rozličných problémoch v rôznych štátoch EÚ. Okrem toho, sme pomohli vyčistiť časť lesov a zelene v/pri Velikom Žitniku.

Čítať viac

  • 0

David z Kanárskych ostrovov v ADEL

Category:Rôzne

Dávid prišiel do našej organizácie na 6 mesiacov v rámci programu Erasmus for Young Enterpreneurs. Kto to je? A prečo sa rozhodol o takýto projekt u nás?

“I am David, I studied psychology in the small Canary Islands where I was raised and born. Since a child I always wanted to discover what was behind that big sea and life brought me to the point where I could start discovering the world, all I need is a guitar and a good book in order to feel at home. I have been working for big companies like Disney or Zara and for small ones but very unique like We road and Contactel.

All my experiences has been always with public speaking and leading the situation, which I love. I did my Erasmus Volunteer Service in Latvia where I was teacher guitar and Spanish to kids and teenagers. After a few months I realized that organizing events was one of the things I like the most so I started to organize trip for students and I was lucky enough to participate in them as well. Step by step I was opening myself to the Erasmus world and the huge network, that’s why I wanted to create my own NGO after participating in 28 projects (ToT, YE, TC…).

The skills that I’ve developed all this years made had a dream about a travel agency and that brought me to Bratislava. Thanks to Lenka and her amazing organization, I was able to get accepted the project from Erasmus in order to start my own company and starting an organization with her. I never expected to feel very motivated for just an idea untill Erasmus and Adel made them possible.”


  • 0

Týždeň v Iscare

Category:Príbehy účastníkov

Náš tréningový kurz sa odohral v malebnej dedinke Íscar, vzdialenej dve hodiny od hlavného mesta, Madrid. Z každej krajiny boli vybratí dvaja účastníci, ktorí reprezentovali kultúru, zvyky, tradície a taktiež organizáciu danej krajiny. Spolu so Slovenskom sa tréningu zúčastnilo Španielsko, Grécko, Rumunsko, Estónsko, Taliansko. Tréning trval od 12. do 17. mája kedy sme mali príležitosť dozvedieť sa viac o aktívnom občianstve a rozvoji miestnych komunít.

Čítať viac

  • 0

Hľadáme projektového manažéra

Category:Rôzne

Hľadáme 2 projektových manažérov. Viac informácií: 

Čítať viac

  • 0

Výzva – dobrovoľníci – šport

Category:Rôzne

Máš rád šport? 🤸‍♀️ Rád stretávaš nových ľudí?🗣 Chýbajú ti možnosti ako spojiť tieto dve veci? Pridaj sa do tímu dobrovoľníkov, ktorý bude organizovať viac športových podujatí, najmä v okolí BA ale sme otvorení do budúcna rozšíriť aktivity kdekoľvek. 

Čítať viac

  • 0

Čo nás čaká v roku 2021?

Category:Rôzne

Časy ako tieto, si naša spoločnosť pamätá poväčšine iba z historických článkov a málokto si vedel predstaviť, že sa niečo také zopakuje práve nám. Ako sme už v článku po novom roku avízovali, táto pandémia nás obmedzila “iba” s vysielaním účastníkov na mobility ako mládežnícke výmeny a tréningové kurzy. Európsky zbor solidarity funguje bez výraznejších obmedzení a taktiež bežíme ďalej aj s našimi dlhodobými projektami v Strategickom partnershipe. Práve tieto projekty by sme Vám chceli priblížiť, na čom vlastne pracujeme a na čo sa môžete tešiť.

Čítať viac