Súťaže

  • 0

Naučili sme sa myslieť kreatívne!

Category:Príbehy účastníkov

In the period 14.08.2021 – 21.08.2021 an international training course Art of creative thinking ACT has been implemented in Sofia. The event gathered together participants from Bulgaria, Bosnia and Herzegovina, Cyprus, Hungary, Italy, Serbia and Slovakia, working with and for the young people in their countries.

Čítať viac


  • 0

Ročné dobrovoľníctvo v Národnej galérii

Category:Príbehy účastníkov

Bea bola jednou zo skupiny odvážlivcov, ktorí sa odhodlali počas vrcholu pandémie odísť na ročný dobrovoľnícky projekt a mala to šťastie, že sa mohla dostať priamo do National Portrait Gallery v Budapešti. 

Čítať viac

  • 0

Karpaty našimi očami

Category:Príbehy účastníkov

Vďaka organizácií Adel Slovakia sme na konci augusta dostali skvelú príležitosť zúčastniť sa projektu v Rumunsku, ktorý bol zameraný na turistiku. Hlavným cieľom bolo motivovať mladých ľudí tráviť v prírode čo najviac času a objavovať krásy hôr. 

Čítať viac


  • 0

Bulgarian adventure on Come Together

Category:Príbehy účastníkov

Our Bulgarian adventure started in Vienna airport, where we all met for the first time. At first sight, we could know that we will be amazing friends. After our arrival in Sofia, we had an express ride to the city of Bansko, where our unforgettable week took place. Together with the others 45 participants from 9 countries we created a wonderful team that tested our strong sides and our limits, too. 

Čítať viac


  • 0

Cestovanie na vrchole pandemickej situácie

Category:Príbehy účastníkov

V prvom rade chceme vyjadriť, v mene celej slovenskej skupiny, poďakovanie tak vyslielajúcej ako aj hosťujúcej organizácií za možnosť podieľať sa na tejto mládežníckej výmene. Hovoríme v tomto prípade za všetkých štyroch našich účastníkov, ktorí uvítali možnosť zúčastniť sa  na projekte počas tvrdých protipandemických opatrení, o to zvlášť, že sa v tomto prípade jednalo o projekt v zahraničí. Je nutné podotknúť, že pandemická situácia komplikovala v čase konanie  projektu jeho realizáciu, či už išlo o dopravu do Španielska, fungovanie počas projektu na základe  vládnych protipandemických opatrení Španielska, a obmedzení z tohto stavu vyplývajúcich. K téme  Covid-19 a jeho vplyv na projekt sa ešte vrátime pri hodnotení podujatia ako celku.

Čítať viac


  • 0

Ako dopadol tréning “Communicative language teaching”?

Category:Príbehy účastníkov

Začiatkom júla sa skupina Slovákov zúčastnila tréningového kurzu s názvom “Communicative Language Teaching”, ktorý sa uskutočnil v rámci strategického partnerstva Erasmus+ “Language Learning to Support Social Inclusion” v susednom Poľsku.  A ako bolo nám povedia priamo účastníci.

Čítať viac