Break The Stream, Follow Volunteering

Tréning vo Francúzsku
Loading Map....

Dátum konania
03/12/2017 - 11/12/2017

Miesta konania
Le Mans, France

Typ projektu:


Ako bolo? 

Nikola: “Trening v Le mans s názvom „Break the stream. Follow volunteering ” bol môj prvý a dal mi do života nazoaj veľa. Mala som možnosť spoznať mladých ľudí z rôznych krajín európy ale aj ďalekej Palestíny. Ľudí, ktorý sa pravidelne venujú dobrovoľníctvu a svojou nezištnosťou vytvárajú lepšiu budúcnosť pre nas všetkých. V rámci programu som mala možnosť dozvedieť sa informácie o ďalších programoch pre dobrovoľníkov a pomoci ľudom v núdzi , ktoré boli pre mna užitočné a zmenili moje myslenie v určitých smerom k lepšiemu. Super kolektív a ľudia na ktorých nikdy nezabudnem. “​

Peter: “Celý kurz hodnotím kladne…naučili sme sa veľa vecí ohľadom dobrovoľníctva, získali skúsenosti, ktoré sa dajú využiť v reálnom živote ✌Každý deň nám dal niečo nové a som rád, že sme mali možnosť spoznať veľa mladých ľudí z rôznych krajín s veľkým zápalom pre vec (taktiež spoznávanie ich kultúr samozrejme)”

Vladimíra: “Štyria mladí Slováci (2x ženského, 2x mužského rodu) boli vybraní ako reprezentatívna skupinka, ktorá sa má zúčastniť tréningu „Break the stream. Follow volunteering.“ vo francúzskom La Mans. Všetci štyria sa potešili – kto by nechcel stráviť týždeň v krajine galského kohúta? V istom zmysle mali šťastie, že si sadli ako ľudia – hneď na začiatku totiž museli vlastnými silami zorganizovať cestu a potom ju aj prežiť (začiatkom decembra je v Paríži celkom chladno, „trochu“ fúka a niekedy sa aj rušia naplánované vlaky, takže pri troche „šťastia“ máte možnosť precestovať metrom takmer celé mesto, a možno sa dostanete až pred Versailles…). Na vlakovú stanicu v La Mans sme sa dostali o pol jednej ráno. Neskôr to už išlo ako po masle – tréning bol zameraný na propagáciu dobrovoľníctva medzi mladými ľuďmi. Spolu s Palestínčanmi, Talianmi, Arménmi a Španielmi sme vypracovali a zrealizovali 4 projekty, pri ktorých sme sa aj bližšie spoznali a hlavne veľa smiali. Stali sa z nás priatelia. Tento tréning nás obohatil nielen ako ľudí, ale dal nám aj za priehršť zážitkov, na ktoré len tak nezabudneme.”

Video z projektu: https://drive.google.com/file/d/1RwxZlNHjxL1j9yfm3vJQMdcNuyWMKxXd/view

Zhrnutie o čom tréning bol: 

The main goal of this training course was to promote volunteering actions towards youth workers and youth leaders, as a spark for great opportunities in youth life’s, as a tool for social and professional inclusion for the youth and especially those with less opportunities.

The more specific objectives for this TC were:

  1. Encourage participants to share their knowledge and their experiences for voluntary work
  2. Experiment working in team on the construction of a voluntary project
  3. Reflect on methodologies, team building and group dynamics as well as on the position of the facilitator
  4. Prepare participants to the setting of volunteering projects towards young people with fewer opportunities

This training was for youth workers (youth leaders, social workers, project coordinators, volunteers and active members of organizations and NGOs) who are active in the field of youth work and we wanted to develop their experience on the setting up of volunteering actions and activities.

Účastníci boli z Francúzska France, Španielska Spain, Talianska Italy, Palestíny Palestine, State of, Arménska Armenia a Slovenska Slovakia.