Citizens Occupy Rural Europe

Loading Map....

Dátum konania
01/03/2021 - 31/12/2022

Miesta konania
Slovakia, Portugal, Malta, Austria, Italy

Typ projektu:


Citizens Occupy Rural Europe (CORE) is a Europe for Citizens project involving 5 different countries: Portugal, Malta, Italy, Slovakia and Austria. CORE will impact directly european citizens and has the aims to empower the citizens, with a bigger focus on the ones in rural areas, tackling the importance of the European Union, their own culture and to promote their active participation as European citizens.

Our aim is for the citizens to feel closer and as they belong to Europe by giving them tools and promote active participation where they can debate, share and build their own perspectives and give continuity to this thinking for a less eurosceptic and better future for Europe.

Local “CORE WORKSHOPS”

Naša Alex 👩‍🏫 viedla workshopy a prezentáciu o možnostiach neformálneho vzdelávania s ADEL Slovakia medzi mladými ľuďmi. Zaujímala sa tiež o to, čo účastníkom workshopu chýba. Ako to na prezentácii vyzeralo a čo Alex zistila?🧐👇
“Na workshope sme si ukázali aké sú možnosti v rámci Erasmus+. Ukázali sme si , čo sa na projektoch robí a účastníci ma naučili nový energizer. Ukázali sme si ako vyzerá Youthpass a vysvetlili k čomu je dobrý. Nasmiali sme sa, naučili niečo nové a nabudili sa k účasti na rôznych podujatiach či projektoch.
Mladým chýbajú možnosti cestovania a práve toto im ukázalo možnú cestu ako to zaplniť. Tiež im chýbajú lepšie spojenia do väčších miest, kde chodia na školy aj za zábavou. Tieto spojenia by boli super aj vlakom, ktorý máme zadarmo avšak ich želežničné trate sa využívajú minimálne alebo ich vôbec nemajú.”

Local CORE Event 

🇪🇺Deň Európy🇪🇺 ktorý pripadá na 9. máj sme si pripomenuli aj v obci Lendak, kde sme prezentovali možnosti neformálneho vzdelávania a cestovania s ADEL Slovakia🥰.
Spolu s nami sa odprezentovali aj spriatelené organizácie eRko či FACE CLUB. Nechýbalo ani malé občerstvenie, ktoré nám dobre padlo popri prezentovaní možností, ktoré ponúka Adel vo svete, na Slovensku, v kraji ale i v našich obciach.
Popri prezentácii sme zisťovali🧐 aké sú potreby ľudí z obce Lendak. Medzi najčastejšie podnety patrilo napríklad verejné WC v dedine🚽, mladým zas chýbajú diskotéky, prípadne miesto na zábavu🕺💃 🎶, kino📽, deň rodiny👨‍👩‍👦, SŠ🏫, vlaky🚆, alebo plaváreň🏊.
Stretnutie sa nieslo v príjemnej atmosfére a prišlo nás navštíviť dokopy 40 ľudí z Lendaku, ako aj širokého okolia.

CORE INTERNATIONAL CONFERENCES


Janka a Alexandra na konferencii na Malte v marci 2022.

Website of the project: https://core-eu.com/