consPIRACY

consPIRACY - mládežnícka výmena Erasmus
Map Unavailable

Dátum konania
25/04/2019 - 06/05/2019

Typ projektu:


Mládežnícka výmena v južnom Estónsku, počas ktorej sa účastníci naučili analyzovať, tvoriť a hodnotiť obsah s kritickým a objektívnym prístupom a zvýšili svoju úroveň mediálnej gramotnosti.

feedback od jednej z účastníčok: 

Nemôžem byť asi ani viac spokojná. Sadla som si perfektne s ľuďmi zo slovenskej skupiny, a zároveň aj z ostatných krajín, a verím že mám kamarátov na celý život. Zároveň ma veľmi bavila samotná téma výmeny, bola výborne pripravená (až na nejaké drobnosti, ale to sa stáva keď každá krajina má niečo na starosti). Tiež to bola moja prvá výmena a chystám sa hlásiť aj na ďalšie, pretože takáto intenzita vzdelávania a zároveň príjemne stráveného času s ľuďmi zo sveta ma moc baví.

Zhrnutie o čom mládežnícka výmena bola:

The information spread today is combined from a variety of different media channels which are over-emotional and aren’t always publishing fact-based articles or opinions. For example, it is easy to read something that person you trust has shared on social media and consider it truthful. The only way to not get caught up in false information is to develop critical thinking, to get know how social media is functioning and how they influence people through the internet. Therefore, during the youth exchange we analyzed different internet sources and also conspiracy theories, carry out workshops and discussions.

Objectives of the youth exchange were:

  • to familiarize young people with the internet marketing tricks to influence people and the principles of social media functioning
  • to foster media literacy ie searching for valid information on the Internet and evaluating its veracity;
  • get to know basics of “The Clash of Civilizations” theory;
  • to analyze media sources and our societies differences through “The Clash of Civilizations” theory to develop critical thinking through analyzing conspiracy theories and analyzing internet sources truthfulness;
  • to support non-formal learning by recognizing selflearning through key competencies of the Youthpass certificate;
  • to support intercultural dialogue among young people through the learning of the cultures of other participating countries.

Mládežnícka výmena je určená mladým ľuďom vo veku 18 – 30 rokov.  Účastníci budú z Estónska Estonia, Palestíny Palestine, State of, Španielska Spain, Gruzínska Georgia, Holandska Netherlands a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bolo po 5 účastníkov.