Dandelion Effect

Tréning pre pracovníkov s mládežou s ADEL Slovakia
Loading Map....

Dátum konania
30/03/2019 - 07/04/2019

Miesta konania
Larnaca, Cyprus

Typ projektu:


feedback od účastníčky: 

“Začiatkom apríla sme sa zúčastnili na tréningovom kurze Dandelion Effect, ktorý bol zameraný na rozvíjanie digitálnych kompetencií a organizoval sa v prístavnom meste Larnaka na Cypre. Na rôznych prednáškach, workshopoch a diskusiách sme preskúmali spôsoby podpory práce dobrovoľníckych organizácií prostredníctvom sociálnych médií a aplikovali sme získané poznatky v praxi.

Mali sme tú česť privítať aj cyperského komisára pre dobrovoľníctvo a mimovládne organizácie, pána Yiannis Yiannakis, s ktorým sme diskutovali o dobrovoľníctve na Cypre a príspevku mladých ľudí, o zlepšeniach v posledných rokoch a výzvach do budúcna.

Navštívili sme Mládežnícky priestor v Larnake, priestor vytvorený Radou mládeže Cypru, kde mladí ľudia majú prístup k vysoko kvalitným zariadeniam, ako sú napríklad 3D skenery, 3D tlačiarne, roboty, mini procesory a systémy virtuálnej reality na rozvoj ich myšlienok. Spoznali sme skvelých ľudí, naučili sme sa veľa nového a vo voľnom čase sme objavovali  krásy Cypru  Navštívili sme Národný park Cape Greko, kde sme si  vychutnali nádherný výhľad z útesov na more, hlavné mesto Nikózia, ktoré je rozdelené na grécku a tureckú časť, mesto Limassol s nádhernou promenádou a mesto Pafos, ktoré zaradené medzi svetové dedičstvo UNESCO, najmä kvôli radu pamiatok starovekého Grécka a ďalších kultúr.”

Terézia

Oficiálna správa z projektu:

Čo spája Rafaella z Talianska s Fotini z Grécka a Mareka zo Slovenska? Všetci traja pracujú s mladými ľuďmi. Európsky program Erasmus + Youth im umožnil stretnúť sa na Cypre s ďalšími 27 ľuďmi z 9 krajín na tréningovom kurze Dandelion Effect, ktorý organizuje SEAL CYPRUS. Účastníci preskúmali spôsoby podpory práce dobrovoľníckych organizácií prostredníctvom sociálnych médií.

Cieľom bolo informovať čo najviac mladých ľudí o možnostiach, ktoré ponúka dobrovoľníctvo na národnej a medzinárodnej úrovni. Účastníci zastupovali Cyprus, Taliansko, Bulharsko, Rumunsko, Slovensko, Grécko, Česko, Poľsko a Estónsko.

Naša organizácia bola zastúpená tromi účastníkmi.

Delegáti mali tú česť privítať cyperského komisára pre dobrovoľníctvo a mimovládne organizácie, pán Yiannis Yiannakis, ktorý sa venoval diskusii o dobrovoľníctve na Cypre a príspevku mladých ľudí, o zlepšeniach v posledných rokoch a výzvach, ktoré pred nami stoja.

Delegáti tiež navštívili Mládežnícky priestor v Larnake, priestor vytvorený Radou mládeže Cypru, kde mladí ľudia majú prístup k vysoko kvalitným zariadeniam, ako sú napríklad 3D skenery, 3D tlačiarne, roboty, mini procesory a systémy virtuálnej reality na rozvoj ich myšlienok.

Projekt bol podporený Európskym programom Erasmus +

Ďalšie informácie

Webová stránka: https://sealcyprus.org/our-projects/dandelion-effect/