Digital Bartering

Digital Bartering - mládežnícka výmena v Rumunsku
Loading Map....

Dátum konania
20/08/2018 - 01/09/2018

Miesta konania
Mehadia, Romania

Typ projektu:


bezprostredný feedback z fb skupiny po skončení 🙂 

Denis Dufala Tooooľko zážitkov, nových ľudí, toľko lásky a šťastia čo som cítil tam v Rumunsku mi nikto v živote doteraz neukázal. Prinaučil som sa základy tvorenia reklám na facebooku a instagrame. No najcennejšia vec ktorú som sa tam priučil je, ten kto má najmenej dokáže dať najviac. Rumunsko neviem popísať ani slovami, ak by som nemal školu, chcem sa tam presťahovať. I will miss you!! :/

Juraj Žilt Za mňa ešte raz chcem poďakovať všetkým zúčastneným? taká atmosféra, kolektív som nemal na zájazdoch kde chodím so súborom, či priateľmi a tu som išiel sám a neľutujem? Tie poznatky síce nie sú v aké som dúfal, ale ako mi bolo povedané, toto bola mládežnícka výmena a nie tréning? a bonusove kultúrne informácie: 1. východ a západ spolu môžu vychádzať lepšie ako dobre, 2.Rumuni nie sú taký problémový národ ako ich ľudia opisujú, skôr opačne a 3. Nie kultúrna: jedna malá benzín pumpa dokáže uživiť 120 ľudí? ľudia veľmi vás mám rád a dúfam, že s každým sa ešte nejako stretnem niekedy☺️ see ya

Lucia Szigetiová Keď sme vystupovali v Budapešti, tak som nebola smutná lebo som mala v sebe pocit čistého štastia a vďaky za to, že som mala možnosť spoznať vás všetkých. Myslím si, že sme sa stretli úžasná partia..každý jeden z vás je úplne iný, ale VŠETCI ste tak dobrí šikovní ľudia a v mnohom ste na mna spravili naozaj veľký dojem a prinútili ma zamyslieť sa a to si navždy zapamätám. Je zvláštne teraz nebyť s vami, ale verím, ze este budeme mat možnosť sa stretnúť. Ďakujem. Mám vás rada ❤️ (šicke sme tu kamaraci ? dzivo bolo!)

Peťa Jandová Mne to dalo veľmi veľa. Bol to môj prvý projekt a nevedela som do čoho idem, ale že to bude až takéto skvelé som nečakala. Našla som si úžasné kamarátky, stretla som veľa inšpiratívnych kreatívnych a šikovných ľudí. Tiež som zistila že prvý dojem z ľudí veľmi často klame. Tento projekt ma naplnil motiváciou, pozitívnou energiou a cítim sa šťastná za to všetko. Ďakujem veľmi pekne všetkým za týchto jedinečných 12 dní.
A tiež som si dobre zatancovala na ľudovky ?

Tomáš Zlatnický Če fač 😀 za mňa by som len dodal že ma to naučilo viac si vážiť veci ktoré mám doma. Aspoň taký mám pocit teraz po príchode. Ďakujem všetkým zúčastneným ❤️

Peter Hlivka Projekt bol super ? Super ľudia, atmosféra lepšia než na dovolenke 😀 dúfam že vás ešte niekedy uvidím na inom projekte alebo v kaviarni ✌️ (aj vo Vranove :-D). Bol to môj prví projekt, ale dúfam že nie posledný. 😀

Samo Gurčík Načo slová….okrem kávy bolo všetko dokonalé ??

René Ivančák Ja osobne som sa naučil nebyť nonstop na WiFi… Všetci vieme aká tam bola situácia ? som rád že som vás všetkých spoznal a vidíme sa (šak vlaky zadarmo) ?

Palo Mlynar Na projekt som sa prihlásil z jediného dôvodu a to vypadnúť z domu aj kvôli tomu som nemal veľké očakávania čo sa projektu týka no spoznal som nových úžasných mladých ľudí, novú krajinu, novú kultúru ale hlavne som si odniesol skúsenosť, “Ak je super kolektív ľudí, nezáleží na mieste kde si.” Týmto sa chcem zároveň aj všetkým poďakovať. Obľúbil som si každého jedného z vás.

Palo Mlynar A ďalšia vec ktorú som sa naučil že štyry sa píše štyri ?

O čom výmena bola?

Until the end of the project, you will have a deeper understanding on what digital marketing is and what is it’s purpose. You will develop competences in creating marketing strategies, monitor them and analyse the results. You will acquire knowledge necessary for social networks marketing and will learn to use Facebook Ads Manager, Facebook Pixel and Instagram to promote ads, track engagement, impressions and costs. You will develop personal and professional skills for successful freelancing.

Considering young people all around the Europe are struggling to transit from education to employment, we seek to enhance the sense of initiative of youth on self-employment by introducing them to freelancing as an alternative to a regular job. One of the indicators showing lack of initiative among youth is youth unemployment rate, e. g. SK 17% and RO 16.8%. These numbers show not only how many young people are unemployed, but also how many of them don’t try to take a different approach and be self-employed, e. g. to be a freelancer.

Through this project we aimed to raise the sense of initiative of the participants to approach self-employment by familiarizing them with freelancing as well as to develop their competences on digital marketing which can help them to enter the global labour market as the freelancer considering the growth of online advertising.

Objectives of the project:
✰ Increase competences of the participants from the partner countries in using digital marketing as powerful tool in successful freelancing.
✰ Facilitate nonformal safe learning contexts in which the participants will exchange ideas and attitudes towards freelancing and will identify useful tools in freelancing.
✰ Raise awareness of the participants about the possibilities and advantages of freelancing and Erasmus+ programme.

Result and Impact:
This project enhances sense of initiative, the development of digital marketing and freelancing competences of the young people aged 16-19 enabling them to enter the global labour market with freelancing activities. This allowed them to earn money and to support themselves. In a longer of time project contributes to their communities’ economies as well as slightly increase employment of youth at regional, national and European levels.

Mládežnícka výmena bola určená mladým ľuďom vo veku 16 – 30 rokov. Účastníci boli z Rumunska Romania a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bolo až 27 účastníkov.

 

Účasť na projekte

If you would like to apply for project, please answer the following questions:

1. Question:  What is your motivation to participate in the project?
2. Question:  How do you think you will use the knowledge and skills which you gain at this project in your future life?

Prihlasovanie na tento projekt bolo uzatvorené. Momentálne prebieha výber účastníkov.