DiGITAL FINGERPRINT

Mládežnícka výmena Adel Slovakia
Loading Map....

Dátum konania
29/10/2017 - 04/11/2017

Miesta konania
Zafferana Etnea, Italy

Typ projektu:


feedback z výmeny: 

“Projekt Digital Fingerprint na Sicílii bol skvelo zorganizovaný. Ľudia ako ja, čo milujú cestoviny na všetky spôsoby, tam zažívali maximálne chuťové šťastie. Aj napriek tomu, že sme si z toho všetci posledné dni robili srandu, bola som sklamaná, keď sme tie cestoviny na obed nemali. Organizátori boli profesionálni a postarali sa o všetky sťažnosti, ktoré sa mohli vyskytnúť. S trénermi som v kontakte doteraz, lebo sú to skvelí ľudia a naozaj sme si sadli. Téma projektu bola pomerne zaujímavá a úprimne som nevedela, čo môžem očakávať. Čo sa mi najviac páčilo, bolo poňatie vážnych a kritických tém s nadhľadom každého štátu. Nemôžem vynechať výlet na Etnu, ktorý organizátori zabezpečili. Ja som síce fanúšik katedrál, ale príroda nám ukazuje, že je paňou ona a preto by sme nemali podceňovať jej silu.  Spojenie Čechov, Chorvátov a nás Slovákov (Slavic squad, ako sme sa nazývali) sa mi naozaj páčilo, hlavne kvôli tomu, že sme spolu trávili najviac času a vznikli medzi nami (dúfam) priateľstvá na celý život. Intercultural nights boli zaujímavou súčasťou projektu, rovnako ako Helloween. Celý týždeň pri prebehol príliš rýchlo, a nebola som pripravená na tak skorý odchod z teplej Sicílie na naše upršané Slovensko. Týmto by som sa chcela poďakovať organizácií ADEL za skvelú príležitosť, ktorú každému ospevujem. Dúfam, že v budúcnosti budem súčasťou aj iných projektov, pretože je to skvelá príležitosť, ako sa niečo naučiť a spoznať ostatné krajiny a kultúry.” Dada

Zhrnutie o čom mládežnícka výmena bola:

IN”Digital FINGERPRINT the main theme was youth unemployment but at the same time we focused on the importance of the development of personal skills, and the development and training in new ICT technologies as a useful and indispensable tool in these modern times that are governed by them.

Learning methods were lectures, presentations, simulation games/workshops, cultural games and ice breakers, panel discussions, exhibitions, presentations, meetings, cultural visits, cultural nights…

The goals of the activities werere teamwork, active participation in a exchange of ideas, the elimination of communication barriers, and cultural diversity, all accomplished in a non-formal method.

Účastníci boli z Talianska Italy, Španielska Spain, Chorvátska Croatia, Rumunska Romania, Česka Czechia a Slovenska Slovakia.