(E)C@MP

Loading Map....

Dátum konania
01/07/2021 - 10/07/2021

Miesta konania
Guimarães, Portugalsko

Typ projektu:


Možnosť zúčastniť sa mládežníckej výmeny v dňoch 1. – 10. júla o povedomí nedostatku iniciatívy a účasti v spoločnosti mladých, ktoré zvyšuje ich vylúčenie, rozpad alebo nespokojnosť v živote.

Viac informácií o mládežníckej výmene:
Young people in the EU have high indicators of lack of initiative and participation in society, which increases their exclusion, disintegration, or dissatisfaction. As a result of this problem, according to Eurostat data, for the year 2018, in the EU28, it was found:
-Of the total population at risk of poverty and social exclusion, 28.2% are young (between 18 and
24 years old);
-There were 13.7% young NEETs between 18 and 24 years old;
-Of the total unemployed, young people between 20 and 24 years old represent 12.9% of the total

There is an urgent need to develop measures that promote the training of young people to define personal, social, and professional paths that are inclusive, entrepreneurial, and integrated into the labor market and to facilitate the transition to adult life and/or to a professional change. Thus, this project is specifically targeted at young people: excluded and at risk of poverty; NEET; unemployed; with precarious jobs; who want to change jobs; who want to change their situation at work; or want to develop their entrepreneurial skills.


Mládežnícka výmena je určená všetkým veku od 18 do 30 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Portugalsko a nové kultúry. 

Účastníci budú z Portugalska Portugal, Estónska Estonia, Španielska Spain, Talianska Italy, Grécka Greece a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 5 účastníkov na výmene, 

Ubytovanie a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok. 

❗️Do krajiny je momentálne možný vstup iba s negatívnym PCR testom, ktorý sa bohužiaľ neprepláca aby ste sa vyhli povinnej karanténe. Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

APV / Prípravná návšteva sa bude konať v dňoch 20 – 23 júna počas ktorej budú jej účastníci pripravovať program a aktivity samotnej výmeny. V prípade že sa chceš/môžeš zúčastniť aj prípravnej návštevy, nielen samotnej mládežníckej výmeny, vyplň to v dotazníku. 

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE – do piatku 11. júna do 23:59