EduACT

Loading Map....

Dátum konania
01/08/2020 - 27/09/2020

Miesta konania
Thessaloniki, Grécko

Typ projektu:


Martina strávila leto v Grécku na dobrovoľníkom projekte v organizácii “United Societies of Balkans” počas ktorého organizovala rôzne podujatia a vzdelávacie aktivity.

 

“Dvojmesačné dobrovoľníctvo v Grécku bola pre mňa jednou z najlepších skúseností. Spoznala som grécku kultúru, dobrovoľníkov z rôznych kútov sveta a cez víkendy som cestovala po gréckych ostrovoch. Počas pracovného týždňa som väčšinu dňa trávila v hlavnej kancelárii organizácie EduAct,  kde som sa naučila programovať robotov a vytvárať vhodné edukačné materiály pre deti  rozličných vekových kategorii. Po večeroch som učila utečencov angličtinu a ak som práve mala voľný deň tak som ho trávila v utečeneckom centre. V prípade, že ešte  nemáte za sebou žiadnu dobrovoľnícku skúsenost, tak veľmi odporúčam. Nemohla som si lepšie predstaviť stráviť zvyšok leta. :)”

Summary what was the project about:

EduACT organizes workshops for kids to participate actively and design a robotics program based on their own needs. By doing so we are giving another approach of the educational process and an opportunity for the participants to use their knowledge in a practical way. One of the main priorities of EduACT is to provide equal opportunities for learning to any individual. We give the chance to refugees, children from minorities and children with disruptive behavior, young inmates and young people who are facing social exclusion to participate in innovative educational programs. In May 2020 Edu Act will also be responsible for the organisation of the World Lego Championship in Thessaloniki. It will be a significant event for the organisation but also for the city, since teams of children are going to come from many countries. The short term volunteers will support the organisation in the implementation of the event.