European Cultures, the dance as a meeting point

European Cultures, the dance as a meeting point - La Vancelle
Loading Map....

Dátum konania
30/04/2018 - 06/05/2018

Miesta konania
La Vancelle, France

Typ projektu:


ako bolo?

“Naša cesta sa začala veľmi skoro ráno. Každá jedna z nás sa musela presunúť zo svojho mesta na letisko do Budapešti. Už tam sme si všimli niekoľko skupiniek, ktoré sa lúčili a fotili. Vedeli sme, že toto nastane o týždeň aj u nás, ale nejak zvláštne sme sa tým nezaťažovali, veď predsa, náš týždeň ešte len začal. Hosťovská organizácia nám dala presné inštrukcie, ako sa máme dostať z letiska až do našej destinácie- La Vancelle. Po ceste sme sa s dievčatami spoznávali a rýchlo sme si k sebe našli cestu. Na predposlednej zastávke v meste Sèlestat na nás čakali organizátori, s ktorými sme prešli posledný úsek cesty a tiež sme sa dozvedeli o EVS. V deň príchodu sme sa oboznámili s celotýždenným programom, ktorý pozostával väčšinou z tanečných workshopov, avšak našli sa tam aj prehliadky okolitých miest či Európskeho parlamentu. Tanečné workshopy boli nastavené tak, aby každá zúčastnená krajina mala možnosť predviesť svoj národný tanec a naučiť ho ostatných. Keďže ani jedna z nás nikdy netancovala v súbore, bolo ťažké konkurovať krajinám ako napr. Rumunsko. Samozrejme sme zabojovali a túto úlohu sme hravo zvládli. Bolo zaujímavé učiť sa tancovať tradičné tance z rôznych kútov Európy a vidieť rozdiely v tom ako jednotlivé kultúry žijú. Na konci týždňa sme sa zobrali a šli sme ukázať tradičné tance Francúzska, Španielska, Litvy, Talianska, Rumunska a Slovenska do domova dôchodcov v neďalekom mestečku. Celý týždeň sme si naplno užili, či už International dinner alebo návštevu miest Štrasburg, Sèlestat a zámku Frankenbourg. Odišli sme so zážitkami, novými poznatkami a rovnako tak aj priateľstvami, na ktoré nikdy nezabudneme. “ Radka

Zhrnutie o čom výmena bola:

The project “European Cultures, the dance as a meeting point ” was a youth exchange on the theme of the dance. It aimed to provide young participants skills in the field of dancing and artistic expression in general. It also aimed to promote intercultural understanding between young Europeans, to raise awareness about issues of European citizenship through various activities based on methods of formal and informal training.

The youth exchange had four objectives:

  1. Acquire or enhance participants’ knowledge in the fields of music and dancing ;
  2. Discover the traditions and cultures of the countries involved in the project through traditional dances ;
  3. Strengthen the sense of belonging to a European community together in its diversity ;
  4. Improve the knowledge in foreign languages among the participants, especially the French and English languages

The participants were actively involved in various activities with the support of formal methods and non- formal such as working groups, workshops, round tables, role games, focus groups, open sessions and presentations.

Účastníci boli z Francúzska France, Litvy Lithuania, Talianska Italy, Španielska Spain, Rumunska Romania a Slovenska Slovakia.