European Cultures, the dance as a meeting point

European Cultures, the dance as a meeting point - La Vancelle
Načítanie mapy…

Dátum konania
30/04/2018 - 06/05/2018

Miesta konania
La Vancelle, France

Typ projektu:

Vybraní účastníci


Počas mládežníckej výmeny vo francúzskom meste La Vancelle (neďaleko Štrasburgu) v dňoch 30. apríla – 6. mája 2018 sa mladí ľudia prostredníctvom tanca a umenia budú vzdelávať na tému európskeho občianstva.

Zhrnutie o čom výmena bude:

The project “European Cultures, the dance as a meeting point ” is a youth exchange on the theme of the dance. It aims to provide young participants skills in the field of dancing and artistic expression in general. It also aims to promote intercultural understanding between young Europeans, to raise awareness about issues of European citizenship through various activities based on methods of formal and informal training.

The youth exchange has four objectives:

  1. Acquire or enhance participants’ knowledge in the fields of music and dancing ;
  2. Discover the traditions and cultures of the countries involved in the project through traditional dances ;
  3. Strengthen the sense of belonging to a European community together in its diversity ;
  4. Improve the knowledge in foreign languages among the participants, especially the French and English languages

The participants will be actively involved in various activities with the support of formal methods and non- formal such as working groups, workshops, round tables, role games, focus groups, open sessions and presentations.

Mládežnícka výmena je určená mladým ľuďom vo veku 17 – 30 rokov. Účastníci budú z Francúzska , Litvy , Talianska , Španielska , Rumunska a Slovenska . Z každej krajiny bude po 5 účastníkov (vrátane lídra skupiny, ktorý môže byť aj starší)

Ubytovanie (Youth Hostel MJC La Vancelle) a strava budú počas mládežníckej výmeny zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE  do piatka, 16. februára, do 23:59 zodpovedaním dvoch nižšie uvedených otázok. Ak nemáte možnosť otázky zodpovedať, musíte sa na našej stránke zaregistrovať a vyplniť všetky požadované informácie

V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na apply@adelslovakia.org alebo do online chatu.

Páči sa mi to
Páči sa mi to Super Haha Žasnem Nič moc Odpad