European values

Mládežnícka výmena s ADEL
Loading Map....

Dátum konania
05/05/2018 - 14/05/2018

Miesta konania
Luxembourg

Typ projektu:


o tom ako bolo napísali všetci účastníci: 

JAKUB:

projekt European Values v Luxemburgu (5.5.- 14.5.2018) bol pre mňa veľkým prínosom. Zlepšil som si svoju angličtinu, osmelil som sa rozprávať pred skupinou ľudí v cudzom jazyku. Táto organizácia dokázala spraviť projekt nad moje očakávania. Čas bol vyplnený zmysluplným programom a aktivitami, ktoré boli k veci a vždy nás niečím obohatili. Na druhej strane sme mali dosť voľného času pre naše osobné potreby. Tento projekt bol špeciálny aj viacerými výletmi na ktorých sme sa zúčastnili. Napríklad mesto Linz vo FR, múzeum schengenského priestoru v mestečku Schengen a následne aktivity na Luxemburskej škole, kde sme sa stretli s luxemburským premiérom, viedli sme workshopy s lokálnymi študentami a následne ich prezentovali. Celková nálada projektu bola príjemná a priateľská. Som vďačný, že som sa mohol tohto projektu zúčastniť.

LESIA:

https://www.adelslovakia.org/pribehy-ucastnikov/humanhymne-alebo-aj-european-values 

IVANA:

Projekt European values bol pre mňa skvelý a jedinečný zážitok. Ešte som nikdy na žiadnom takomto projekte nebola a preto som vôbec nevedela čo mám očakávať. Musím uznať že som bola príjemne prekvapená. Celý projekt bol dobre zorganizovaný od skvelého ubytovania až po veľa zaujímavých výletov. Veľmi sa mi páčilo že sme netrávili čas len workshopmi ale veľa sme cestovali spoznávali, krajinu a dokonca sme sa boli pozrieť aj vo Francúzskom meste Metz. Na tomto projekte bolo veľa skvelých ľudí , ktorí mi prirástli k srdcu a neváhala by som sa s nimi znovu stretnúť. Veľmi sa mi páčilo stretnutie s Luxemburským premiérom aj nacvičovanie Európskej hymny, vďaka ktorej môžem povedať že som sa naučia aspoň niečo po francúzsky. Samozrejme veľkou výhodou bolo precvičenie angličtiny a hlavne kopa skvelých skúseností a zážitkov.

AGÁTA:

Projekt European values som si veľmi užila a neskutočne sa mi páčil. Keďže som už predtým na jednom projekte bola, môžem ich porovnať, a musím povedať, že tento bol lepšie zorganizovaný a viac sa mi páčilo prostredie. Na tomto projekte boli úžasní ľudia a všetko prebiehalo v priateľskej atmosfére. Aj keď som čakala, že v programe bude zahrnutých viac workshopov, vôbec mi to neprekážalo. Naopak, bolo veľmi dobré, že sme mali viac voľného času, počas ktorého sme mohli spoznávať ostatných účastníkov, alebo len tak skúmať okolité prostredie. Páčilo sa mi aj nacvičovanie európskej hymny, zaujímavé bolo hlavne učenie sa francúzskeho textu. Podľa mňa boli veľkým plusom aj výlety, ktoré sme absolvovali v mestách Luxemburg, Metz, Schengen, a takisto návšteva hradu v meste Vianden. Tento projekt mi dal veľa, spoznala som množstvo nových ľudí, osmelila som sa rozprávať po anglicky.

 

Zhrnutie o čom výmena bola: 

In the context of disinterest and distrust by the European people vis à vis the European Union, the increased recurring abstentions during successive elections, the tide of nationalism, we think it is imperative to work on the values of this Europe, and share them with the youth who can disseminate them to the population of the European Union and its neighbours. Based on the experience that began in 2017, Humanhymne, a hymn for Europe, links the Ode to Joy and the Universal Declaration of Human Rights together in a celebration of human identity. We gathered together, in Luxembourg, young people coming from the Mediterranean region, Eastern Europe, Northern Europe, neighbouring countries and from the Greater Region, which is a sort of European laboratory, to examine these values and offer a methodology to promote them. It is the responsibility of the young participants, and their organisations, to develop this promotion after the meeting in their respective countries and at the European. Level through various activities and concrete steps.

Účastníci boli z Luxemburska Luxembourg, Francúzska France, Grécka Greece, Portugalska Portugal, Turecka Turkey, Lotyšska Latvia a Slovenska Slovakia.