European values

Mládežnícka výmena s ADEL
Načítanie mapy…

Dátum konania
05/05/2018 - 14/05/2018

Miesta konania
Luxembourg

Typ projektu:

Vybraní účastníci


EÚ je  založená na týchto základných hodnotách: úcta k ľudskej dôstojnosti, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát, rešpektovanie ľudských práv vrátane práv osôb patriacich k menšinám. A práve hodnotám EÚ sa bude venovať mládežnícka výmena v Luxembursku (naša prvá v tejto krajine) v dňoch 5. – 14. mája 2018.

Okrem toho sa v dňoch 24.-25. februára uskutoční prípravná návšteva ktorej sa zúčastni líder skupiny a jeden účastník. Uveďte teda v poznámke okrem motivácie aj to či by ste sa mohli zúčastniť aj prípravnej návštevy (všetky náklady počas prípravnej návštevy a cestu tam tiež hradené).

Zhrnutie o čom výmena bude: 

In the context of disinterest and distrust by the European people vis à vis the European Union, the increased recurring abstentions during successive elections, the tide of nationalism, we think it is imperative to work on the values of this Europe, and share them with the youth who can disseminate them to the population of the European Union and its neighbours. Based on the experience that began in 2017, Humanhymne, a hymn for Europe, links the Ode to Joy and the Universal Declaration of Human Rights together in a celebration of human identity. We want to gather together, in Luxembourg, young people coming from the Mediterranean region, Eastern Europe, Northern Europe, neighbouring countries and from the Greater Region, which is a sort of European laboratory, to examine these values and offer a methodology to promote them. It is the responsibility of the young participants, and their organisations, to develop this promotion after the meeting in their respective countries and at the European Level through various activities and concrete steps.

Mládežnícka výmena je určená mladým ľuďom vo veku 18-25 rokov. Účastníci budú z Luxemburska , Francúzska , Grécka , Portugalska , Turecka , Lotyšska a Slovenska . Z každej krajiny bude po 6 účastníkov (vrátane lídra). Výmena je prioritne určená mladým ktorí sa venujú hudbe a umeniu.

Ubytovanie a strava budú počas mládežníckej výmeny zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE  do piatka, 2. februára do 23:59 zodpovedaním dvoch nižšie uvedených otázok. Ak nemáte možnosť otázky zodpovedať, musíte sa na našej stránke zaregistrovať a vyplniť všetky požadované informácie

V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na apply@adelslovakia.org alebo do online chatu.

Páči sa mi to
Páči sa mi to Super Haha Žasnem Nič moc Odpad