Facilitation skills

Facilitation skills
Loading Map....

Dátum konania
08/08/2021 - 16/08/2021

Miesta konania
Beja, Portugal

Typ projektu:


Facilitácia a facilitačné zručnosti a ako viesť a riadiť tímové diskusie a mítingy. Ponuka vycestovať na tréning do Portugalska a naučiť sa viac o facilitácii, ako zvládať rôzne situácie, vybudovať si vzťah s pracovnou skupinou, odčítať spätnú väzbu  ale aj zvládanie rôznych typov účastníkov.

Viac informácií o tréningu:

FACES is a Training Course for Youth workers on Facilitation in Youth groups. What does a Facilitator do? Who is a Facilitator? The TC proposes methods and exercises to boost some of the Skills (Learning to learn awareness, Effective Communication, Problem Solving, Creativity, Conflict management, Designing a workshop) that a Facilitator should have. We strongly believe that nowadays Youth workers need knowledges, tools and methods on facilitation of Youth groups because of the social importance of their role. They are social facilitators for Youth inclusion, especially for youth with fewer opportunities. A very practical learning with a session about designing a workshop and performing it.

AIMS:

  • Provide Youth Workers with practical tools of facilitation to use with youth for raising their self-efficacy and empowering them in their personal and professional life, especially those with fewer opportunities (NEET, migrants,..)
  • Improve youth work quality and enhance the role of youth workers and NGOs as social facilitators;
  • use of it as positive tool of transformation in youth work and in their lives;
  • Improve international cooperation between organizations and build of trustful long-term cooperation – Recognition of the educational value of NFE activities
  • Creation of outcomes (a daily Blog and a Booklet) to spread in order to contribute to Youth Workers empowerment.

Tréning je určený pracovníkom s mládežou, aktívnym členom alebo dobrovoľníkom v rôznych organizáciách (od 18 rokov). Účastníci budú z Talianska Italy, Španielska Spain, Bulharska Bulgaria,  Estónska Estonia, Grécka Greece, Cypru Cyprus a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 3 účastníkov.

Ubytovanie a strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

❗️Vstup do krajiny je pre zaočkovaných voľný, rovnako to platí aj po príchode naspäť domov. Pre nezaočkovaných platia pri vstupe aktuálne protipandemické opatrenia danej krajiny a pri návrate naspäť na Slovensko je potrebné absolvovať minimálne 8 dňovú karanténu a PCR test. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť, momentálne však platia tieto a neočakávame ich sprísňovanie počas leta❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

PRIHLASOVANIE  do piatku 9.7. do 23:59 hod