Gender Equality in Media

Loading Map....

Dátum konania
04/09/2021 - 13/09/2021

Miesta konania
Stratoni, Greece

Typ projektu:


Mládežnícka výmena o dôležitosti rovnosti pohlaví v médiách v dňoch od 4. – 13.9. na Gréckom polostrove Chalkidiki. 

Viac informácií o tréningu:
What is the impact of media’s messages in general?
Why does the gender gap persist in mass media?
How does it influence the role of women and men in our society?

The Youth Exchange “Gender Equality in Media” (GEM) aims to provide a platform to learn and reflect on the challenge of gender inequality: The project tries to identify possible causes and solutions to influence and change the current status. Especially in times where (social) media can be used to support movements against gender discrimination, we want to emphasize the topic in order to raise awareness among participants and their communities. 

Mládežnícka výmena  je určená mladým ľuďom vo veku od 18 do 30 rokov. Účastníci budú z Rumunska Romania, Česka Czechia, Chorvátska Croatia, Talianska Italy, Maďarska Hungary, Poľska Poland a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 5 účastníkov.

Ubytovanie a strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

❗️Vstup do krajiny je pre zaočkovaných voľný, rovnako to platí aj po príchode naspäť domov. Pre nezaočkovaných platia pri vstupe aktuálne protipandemické opatrenia danej krajiny a pri návrate naspäť na Slovensko je potrebné absolvovať minimálne 8 dňovú karanténu a PCR test. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť, momentálne však platia tieto a neočakávame ich sprísňovanie počas leta❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

PRIHLASOVANIE  do piatku 9.7. do 23:59