Good Governance in Sport Conference

Good Governance in Sport Conference
Loading Map....

Dátum konania
13/05/2021 - 16/05/2021

Miesta konania
Sofia, Bulharsko

Typ projektu:


Konferencia v hlavnom meste Bulharska v dňoch 13 – 16. mája pre predstaviteľov športových klubov, federácií a iných ľudí pôsobiacich v oblasti športu na tému – dobrá správa vecí verejných v oblasti športu. Zo Slovenska sa konferencie zúčastnia 6 ľudia.

Viac informácií o projekte “Good Governance in Sport:

“Good Governance in Sport”  je projekt spolu-financovaný programom Európskej komisie – Erasmus+. Projekt sa zameriava na hľadanie spôsobov analýzy, zhromažďovania a podporovania postupov pre správne zviditeľnenie prijatých rozhodnutí zainteresovaných strán a transparentnosti verejného financovania športových inštitúcií.

Projekt trval 2 roky a spolupracovalo na ňom 7 krajín. Projekt koordinuje Bulharsko – Bulgarian sports development association spolu s partnermi z Grécka – ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Talianska – Mine Vaganti NGO, Chorvátska – Riječki Sportski Savez, Maďarska – Remenyt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület, Poľska – Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii a Slovensko – ADEL Slovakia.

Všetky informácie o projekte je možné nájsť tu: http://www.eusport.org/goodgovernance/GGS_about

Viac informácií o konferencii v Bulharsku:

Cieľom konferencie #GoodGovernanceSport je predstaviť výsledky projektu – výskum, publikácie, “self-learning platform”, mobility a medzinárodné aktivity uskutočnené v priebehu projektu. Budeme diskutovať a analyzovať aj možnosti a potreby budúcej spolupráce a projektov v rámci tejto témy.

Predbežný program konferencie/s pôvodným dátumom – GGS_Conference_Draft_Agenda

Konferencia bude prebiehať 14 mája, príchod účastníkov do Sofie by bol 13 mája. Odchod späť na Slovensko buď 15 mája, alebo je možnosť v prípade záujmu stráviť 1 deň  v Sofii a navštíviť mesto či okolie a cestovať späť na Slovensko až 16 mája.

Účastníci konferencie budú z Talianska Italy, Bulharska Bulgaria, Gréska Greece, Maďarksa Hungary, Chorvátska Croatia and Slovenska Slovakia.

Ubytovanie, strava a cestové nákady budú zabezpečené a financované z programu Erasmus+.

PRIHLASOVANIE  bude spustené pár týždňov pred začatím projektu. Možnosť prihlásiť sa budeme zdieľať na našich sociálnych médiách, takže nás stačí sledovať.