Here We Are!

Here We Are! mládežnícka výmena
Načítanie mapy…

Dátum/čas
Date(s) - 26/03/2018 - 04/04/2018
Celodenná

Miesta konania
Le Mans, France

Typ projektu:

Vybraní účastníci


Mládežnícka výmena vo francúzskom Le Mans sa bude konať 26. marca – 4. apríla 2018 a témou budú ľudské práva. Ľudské práva možno charakterizovať ako základné práva a slobody, ktoré patria každému človeku od narodenia bez ohľadu na jeho rasu, pohlavie, etnickú, národnostnú alebo štátnu príslušnosť….ako sa dodržiavajú a ako ich využívať naozaj aktívne sa dozviete počas výmeny.

Zhrnutie o čom výmena bude:

A right is a claim which is justified. Human Rights, however, are “super claims” with a difference; they are not depending on promises or guarantees by another person. The right to live of someone doesn’t depend on the promises of someone else not to kill him or her: his/her life may depend on it but not his/her right to live. The right to live of this person depends only on one thing: his status of human being.

Human rights exist for all of us. So how can we make use of them? It is clear that their existence is not enough to put an end to human rights violations, since we all know that these are committed every day, in every part of the globe. So can they really make a difference? How can we use them? Could we now have a look on how it is today in our countries? When we exchange with the youth of our countries, most of them feel that their acting power is decreasing. They know what they want but feel lost in the “what to do now?”.

One of our main goals is to support the youth in developing their autonomy, emancipation and power of action in order to be fully active in the society they are living in. We want them to be able to have a look on what is around, to focus on what is fine and what is not acceptable. And of course to start thinking and acting on what they want to change. For this exchange, we’ll use the focus on Human Rights as a tool for the Youth to be the change they want to see in the world.

Mládežnícka výmena je určená mladým ľuďom vo veku od 18 do 25 rokov (líder skupiny môže byť starší). Účastníci budú z Francúzska , Španielska , Grécka , Talianska a Slovenska .

Z každej krajiny bude bude po 5 účastníkov. Líder skupiny sa okrem toho zúčastní aj prípravnej návštevy v dňoch 9 – 12 marca, takže ak sa hlásite ako líder, je povinné zúčastniť sa aj APV (náklady hradené tiež).

Ubytovanie a strava budú počas mládežníckej výmeny zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE  do piatka, 9. februára, do 23:59 zodpovedaním dvoch nižšie uvedených otázok. Ak nemáte možnosť otázky zodpovedať, musíte sa na našej stránke zaregistrovať a vyplniť všetky požadované informácie

V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na apply@adelslovakia.org alebo do online chatu.

Účasť na projekte

If you would like to apply for project, please answer the following questions:

1. Question:  What is your motivation to participate in the project?
2. Question:  How do you think you will use the knowledge and skills which you gain at this project in your future life?

Prihlasovanie na tento projekt bolo uzatvorené. Momentálne prebieha výber účastníkov.

Páči sa mi to
Páči sa mi to Super Haha Žasnem Nič moc Odpad