Leave your trace for a greener place

Loading Map....

Dátum konania
11/04/2021 - 28/04/2021

Miesta konania
Veliki Žitnik, Croatia

Typ projektu:


Ak ťa zaujímajú témy ako klimatické opatrenia, životné prostredie a ochrana prírody či samotný vývoj komunity tak je táto príležitosť stráviť 16 dni v období 11. – 28. Apríla v prírode Chorvátskeho regiónu Lika pre teba.  


Viac informácií o projekte:

Our organization’s main field of activity for the last 15 years is organizing outdoor experiential learning programs for school children and youth, with special concern to youth with fewer opportunities. We are a member of the world-renowned network Outward Bound International. We give special attention to social and environmental responsibility and the impact of one’s actions on the group and society as a whole.

ARE YOU…
– motivated to learn about environmental protection?
– enjoying spending time outdoors and working with hands? Not afraid of physical work?
– open towards new people and experiences, living together and working in a team?
– willing to contribute to the local community?
– ready to develop new skills and competences?

ACTIVITIES
 – Environmental clean-up action
– Workshops: inclusion, recycling & upcycling, woodwork, gardening
– Visiting a local environmental organization
– 4 free days in between the two project weeks to explore Croatia!

Projekt je určený všetkým vo veku od 18 – 30 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať a spoznať Chorvátsko a iných mladých ľudí z rôznych krajín. 

Účastníci budú z Poľska Poland, Grécka Greece, Luxemburska Luxembourg,  Portugalska Portugal, Veľkej Británie uk a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 4 účastníkov

Ubytovanie TU a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 180 eur a platí sa 30 eurový poplatok. 

❗️Opatrenia sa momentálne menia niekedy aj z týždňa na týždeň, takže sa neodvážime povedať ako to bude v Apríli, každopádne treba rátať s tým, že naďalej bude po príchode naspäť domov povinná karanténa a test. ❗️ 

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE do piatku 19.2.2021 do 23:59