Living The Questions

Loading Map....

Dátum konania
21/06/2021 - 30/06/2021

Miesta konania
Martinet, Spain

Typ projektu:


Tréning pre jedného účastníka/účastníčku v dňoch 21. – 30.6. v Pyrenéjskych horách založený na kurze Permaculture Design Certificate, ktorého cieľom je uvedomiť si dôležitosť životného prostredia.

Viac informácií o tréningovom kurze:
 

This youth worker training will bring together a diverse international group of participants, in a mountain location immersed completely in nature, to share experiences and receive training on ecosocial design and ways to integrate attitudes and behaviours that promote positive change towards a sustainable, enriching life. The project is based on the Permaculture Design Certificate course with methodology of non-formal education that particularly resonates with young people as they become environmentally conscious, learn vital skills and seek employment.

OBJECTIVE

The key elements of the training are: 
1) to recognise the importance of connecting with nature and exploring the answers to questions about the future in community
2) create positive narratives to share with youth about interbeing, active hope based on an understanding of systems thinking
3) understand how regenerative design based on permaculture and ecology can be applied to different areas of life – “We are all ecosocial designers”
4) Provide youth workers with diverse, engaging tools to share these ideas with youth. 

We aim to pass on knowledge and inspiration to the participants, as well as emphasise the importance of personal reflection and rest time/mindfulness and provide strategies to encourage this. We also  offer participants hands-on experience in the diverse vegetable gardens, tree-planting projects, energy and water systems at Sanillés, the site of the training. The expected outcomes are to develop attitudes of active hope, understand the importance of systems thinking and resilience, develop positive ideas for climate change adaptation, improve self-care and mental health, and take away practical tools for the application of ecosocial design.

Tréningový kurz je určený všetkým pracovníkom s mládežou, lídrom, učiteľom, vychovávateľom či ľuďom  inak pracujúcim s mládežou vo veku od 18 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Španielsko a posunúť novonadobudnuté vedomosti ďalej. 

Účastníci budú z 20 krajín sveta. Z každej krajiny bude 1 účastník

Ubytovanie a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok. 

❗️Do krajiny je momentálne možný vstup iba s negatívnym PCR testom, ktorý sa zatiaľ neprepláca, organizátori sa ale snažia získať výnimku a tieto testy preplatiť. Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE – do piatku 14. mája do 23:59