Olympic Dreams

Loading Map....

Dátum konania
09/08/2021 - 16/08/2021

Miesta konania
Wierzchosławice, Poland

Typ projektu:


Zaujímavá mládežnícka výmena o dôležitosti zdravia, pohody a špeciálnych potrieb hendikepovaných v malom mestečku neďaleko Krakova. 

Viac informácií o tréningu:

Our international youth exchange “OLYMPIC DREAMS” will take place on 09-16.08.2021 in Wierzchosławice (just outside city of Tarnów, 70km from Kraków). We will gather 37 people from Poland, Slovakia, Czech Republic, Cyprus, North Macedonia, Bulgaria, Portugal. During the exchange we will use various tools and elements of nonfromal and informal education methods to better understand themes: Health and well-being, Disabled people – special needs, Youth (Participation,Youth Work, Youth Policy). Together we have prepared interesting activities based on nonfromal and informal education methods, such as games, integration activities, workshops, presentations, discussions, national evenings, etc. By full participation in these learning process we want to develop competences which will allow us to better understand the world around us, take smarter decisions and give valuable, positive input to our local communities, countries and whole Europe.


Mládežnícka výmena  je určená mladým ľuďom vo veku od 18 do 30 rokov. Účastníci budú z Poľska Poland, Česka Czechia, Portugalska Portugal, Cyprusu Cyprus, Severného Macedónska North Macedonia, Bulharska Bulgaria a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 5 účastníkov.

Ubytovanie TU a strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 180 eur (v prípade záujmu, vieme zabezpečiť minibus, ktorý odnesie účastníkov priamo na miesto) a neplatí sa žiaden poplatok.

❗️Vstup do krajiny je pre zaočkovaných voľný. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť, momentálne však platia tieto a neočakávame ich sprísňovanie počas leta❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

PRIHLASOVANIE  čo najskôr