Ping POng Without Frontiers

Loading Map....

Dátum konania
01/12/2021 - 03/12/2021

Miesta konania
Rome, Italy

Typ projektu:


Stretnutie v Ríme v dňoch 1 – 3 decembra o inklúzii prostredníctvom športu/so zameraním na ping pong. Všetky náklady (ubytovanie, strava, cestovné) financované z programu Erasmus+. 1 decembra  je deň príchodu, 2 december – program, 3 december – program v doobedňajších hodinách, odchod poobede alebo možnosť zostať dlhšie.

Transnational Training Labs for Trainers, Educators and Sport managers!

Training will address 4 main themes:

  1. a) sport and social marginalization: the Common Protocol for Social Inclusion;
  2. b) Sport, table tennis and interculturality;
  3. c) Sport, table tennis in childhood and adolescence (theory and practice);
  4. d) Table Tennis as mean for tackling sedentary lifestyles and staying healthy.

The training aim to transfer knowledge and skills on issues related to access to sports by children and young people who are in conditions of social fragility. A special focus will be devoted to the strategies of “hooking up” children and young people who are effectively excluded from access to sports. 

After training, we want to organize Local Table Tennis Events in each country for at least 20 children grouped into 3 different categories based on their age and their physical predisposition.

Afterwards, we will organize International Kids Table Tennis Tournament for 40 kids (10 from each country) and Final conference in Senigallia – focused on the promotion of the project activities and how can sport tackle and reduce social exclusion where also people who participated in Rome can participate.

Training is organized and hosted by organisation – Sport Senza Frontiere ONLUS.

ĎALŠIE LOGISTICKÉ INFORMÁCIE:

Tréning je určený ľuďom od 18 rokov, ktorí majú určitý vzťah so stolným tenisom – aktívni hráči, inštruktori stolného tenisu a pod. a ktorí by sa po návrate na Slovensko radi zapojili do projektu a organizovania stolno-tenisového turnaja pre deti. Účastníci budú z Talianska, Bulharska a Slovenska.

Zo Slovenska sa na podujatí zúčastnia 3 ľudia. 

Program bude prebiehať v angličtine.

ÚČASŤ JE ZDARMA a VŠETKY NÁKLADY HRADENÉ. Ubytovanie, strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené. Platí sa vopred záloha vo výške 30eur, ktorá bude po skončení tréningu vrátená. Cieľom je zabezpečiť, že sa vybraní účastníci tréningu skutočne zúčastnia, nakoľko sa stávalo, že niektorí ľudia zrušili účasť pár dní pred odchodom a my sme už nevedeli nájsť náhradníka, no ubytovanie a strava už boli uhradené.

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR — TU –ČO NAJSKOR