Taste Before You Waste

Taste Before You Waste
Loading Map....

Dátum konania
05/10/2021

Miesta konania
Molochio, Italy

Typ projektu:


V EÚ sa ročne vyhodí až 88 miliónov ton jedla, čo predstavuje 173 kilogramov na osobu. Najviac jedla však vyhadzujú koneční spotrebitelia, a to až 53 percent. Vyhadzovanie jedla nie je len ekonomický a environmentálny problém, ale týka sa aj etiky. Ponuka vycestovať na taliansky vidiek do dedinky Molochio v Reggio Calabria a dozvedieť sa viac o tejto téme.

Viac informácií o mládežníckej výmene:

Our lives depend on food and we need to ensure that we use it responsibly. Food waste is a significant concern, data in the EU shows that around 88 million tonnes of food waste are generated in a year and the cost associated is of 143 billion euros (FUSIONS, 2016). Globally, it is reported that 1/3 of the food produced for human consumption ends up as waste (FAO, 2011). According to the report ”Estimates of European food waste levels” of FUSIONS for the European Commission, the main place where food waste occurs is the household. Therefore, this project aims to raise awareness among youth participants about the problem of food waste and the need to promote sustainable consumption, starting from their daily environment which is at home.

Project Goals & Objectives

  • To raise awareness among the youth participant s about the problem of food waste in the EU and globally;
  • To raise awareness among the youth participant s about innovative businesses : recycling, reuse and upcycling;
  • To encourage youth participant s to reflect on the possible solutions and strategies to reduce food waste starting from their daily habits;
  • To encourage youth participant s to reflect on the possible solutions and strategies to prevent food waste;

Mládežnícka výmena je určená mladým ľuďom vo veku od 18 rokov. Účastníci budú z Talianska Italy, Rumunska Romania, Španielska Spain, Portugalska Portugal,  Litvy Lithuania a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 5 účastníkov. Líder skupiny sa zúčastní aj prípravnej návštevy.

Ubytovanie (La Madonnina) a strava budú počas mládežníckej výmeny zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

PRIHLASOVANIE  bude spustené pár týždňov pred začatím projektu. Dátum je zatiaľ predbežný a môže sa zmeniť. Možnosť prihlásiť sa budeme zdieľať na našich sociálnych médiách, takže nás stačí sledovať.