The Labor Prosthesıs

Loading Map....

Dátum konania
12/05/2021 - 20/05/2021

Miesta konania
La Vecilla, Spain

Typ projektu:


Čo tak stihnúť pred letom ešte túto mládežnícku výmenu o zamestnanosti mladých, medzerách na trhu práce a využitia športu, zdravia a implementácie nových technológii v dňoch 12. – 20.5.2021 v malom meste na severe Španielska?

Viac informácií o mládežníckej výmene:
Currently we are facing a very serious problem, according to data from the European Union, Spain presented in 2019 a 32.2% youth unemployment rate, a figure that doubles the European average of 14.4%. As if these data were not alarming enough, experts predict a drastic worsening after the global pandemic of COVID-19. 
On the one hand, we find thousands of new graduates every year, and on the other hand, young people who find themselves in situations that make it difficult for them to access or stay in an educational or job training. Due to different causes of the labor market (scarce supply of specific jobs, requirement of extensive previous experience, high ratio of applicants for offered jobs, etc.), these young people cannot occupy a job according to their training. And in the case of jobs different from their areas, the main barriers are the lack of specialization, the temporality or the terrible working conditions that companies offer. Therefore, 32.2% of these young people find themselves in the situation of emigrating to other countries or continuing to look for a job, obtaining a negative result.

That is why, through the “THE LABOR PROSTHESIS” project, we want to promote youth employability, focusing on new market niches in the disability sector. We will pay special attention to the areas of physical exercise,
sports and health, and to the implementation of emerging technologies, for their application to the labor
market.

Objectives of the project:
– Boost youth entrepreneurship
– Promote the equality of people with disabilities
– Promote adapted sports


Mládežnícka výmena je určená všetkým veku od 18 do 30 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Španielsko a nové kultúry. 

Účastníci budú z Portugalska Portugal, Česka Czechia, Španielska Spain, Talianska Italy a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 4 účastníkov

Ubytovanie TU a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok. 

❗️Do krajiny je momentálne možný vstup iba s negatívnym PCR testom, ktorý sa bohužiaľ neprepláca aby ste sa vyhli povinnej karanténe. Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE – do piatku 2. apríla do 23:59