The NEET challenge

Loading Map....

Dátum konania
22/06/2021 - 30/06/2021

Miesta konania
Torremolinos, Spain

Typ projektu:


Stretávaš sa či pracuješ s mládežou a chcel/a by si si svoje zručnosti NEET vylepšiť? Tak je tento tréning v dňoch 22. – 30.6. na juhu Španielska presne pre teba! Viac pozri ⬇️!

Viac informácií o tréningovom kurze: 

The main aim of “The NEET challenge” is to equip youth workers with the necessary skills and educational tools in order to be capable to offer voluntary activities which will help NEET to make the first step, either for employment or education/training.
In this regard, some of the specific objectives of the project for youth workers are: to provide youth workers with useful, non-formal educational tools that are essential for analyzing the reality of young NEETs, whilst simultaneously empowering young NEETs in their communities to convert their potentials into opportunities; to understand the impact of having young people in a NEET situation and explore local realities; to learn about interventions and forms of support to early school leavers and so prevent future NEET situations; to give youth workers the necessary knowledge to favor the transition from school to work and so fostering employability of young NEETs.

Tréningový kurz je určený všetkým pracovníkom s mládežou, lídrom, učiteľom, vychovávateľom či ľuďom  inak pracujúcim s mládežou vo veku od 18 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Španielsko a posunúť novonadobudnuté vedomosti ďalej. 

Účastníci budú z Lotyšska Latvia, Poľska Poland, Španielska Spain, Talianska Italy, Nemecka Germany a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 4 účastníkov

Ubytovanie TU a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok. 

❗️Do krajiny je momentálne možný vstup iba buď s negatívnym PCR testom, ktorý sa zatiaľ neprepláca, organizátori sa ale snažia získať výnimku a tieto testy preplatiť, alebo s potvrdením o zaočkovaní druhou dávkou. Viac TU. Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO, výnimka platí pre zaočkovaných druhou dávkou. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE – do piatku 4. júna do 23:59