The Timeless Soul

Loading Map....

Dátum konania
01/06/2021 - 09/06/2021

Miesta konania
Iscar, Spain

Typ projektu:


Vedeli ste, že Európa starne? Zistite, aké sú medzigeneračné problémy, ako odbúrať bariéry predsudkov a stereotypov, ktoré sa vo vekových skupinách vytvárajú na mládežníckej výmene v období 1. – 9.6. 2021 v Španielsku.

Viac informácií o mládežníckej výmene:
Europe is aging, according to the 2019 Report on Demographic Aging produced by the Working Group on Population Aging of the EU Economic Policy Committee. In four decades around two million older people will be part of the world population. On the other hand, the world in which we live is different from that in which we were born, that is, much more urbanized and with an accelerated technological advance. Consider the following, about three-quarters of the elderly population is not adapted to development, a percentage that tends to increase in the coming decades. On the other hand, we have the context of a young adult who is “trapped” in a society that devours time and the efforts derived from stifling competitiveness in some cases, and that does not lead in most cases to having time. necessary to serve senior adults and learn from their extensive experience acquired over the years and that we are surely wasting.

General objectives of the proposal:
– Identify what are the intergenerational processes and methodology, their characteristics and benefits.
– Promote processes and tools based on intergenerational exchanges of experiences based on intergenerational learning methodology and mutually benefit from their results.
– Promote cohesion and break down the barriers of prejudice and stereotypes created about age groups, promoting the intergenerational relationship between young people and senior adults.


Mládežnícka výmena je určená všetkým veku od 18 do 30 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Španielsko a nové kultúry. 

Účastníci budú z Turecka Turkey, Slovinska Slovenia, Španielska Spain, Talianska Italy, Cyprusu Cyprus a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 4 účastníkov

Ubytovanie TU a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok. 

❗️Do krajiny je momentálne možný vstup iba s negatívnym PCR testom, ktorý sa bohužiaľ neprepláca aby ste sa vyhli povinnej karanténe. Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

PRIHLASOVANIE  do piatku 16.4.2021 do 23:59