Upcycling show

Loading Map....

Dátum konania
23/08/2021 - 03/09/2021

Miesta konania
Lodz, Poland

Typ projektu:


Ako lepšie ukončiť letné prázdniny ako touto mládežníckou výmenou o móde, nových ekologickejších spôsoboch výroby látok za pomoci nanotechnológii a celé to vyvrcholiť módnou prehliadkou v dňoch 23.8. – 3.9. v treťom najväčšom meste Poľska už pre 15 ročných. Zároveň hľadáme aj niekoho, kto by sa v dňoch 3. – 5.8. zúčastnil prípravnej návštevy.

Viac informácií o tréningu:

The youth will gain broad specialist knowledge in the range of biotechnology, electro technology and nanotechnology used to produce new textile materials, 3D materials, smart textiles and bio textiles. They will learn many ways of using municipal solid waste in each of the partner countries. They will observe solutions used in Poland f.e. in Łódź in the range of utilizing sewage in mechanic-biological process, forms of resolving organic and biogenic compounds what will affect change of social attitude to waste segregation. 

Common work on the project will broaden skills in teamwork, division of tasks considering talents and knowledge, will stimulate creativity, innovation and critical thinking. The youth by learning the idea of upcycling, also artistic one, will discover new opportunities – kind of recycling that will increase its functionality and add new esthetic value and possibilities of earning a living.

The youth by learning the idea of upcycling, also artistic one, will discover new opportunities – kind of recycling that will increase its functionality and add new esthetic value and possibilities of earning a living.


Mládežnícka výmena  je určená mladým ľuďom vo veku od 15 do 30 rokov. Účastníci budú z Poľska Poland, Talianska Italy, Chorvátska Croatia a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 7 účastníkov.

Ubytovanie a strava budú počas výmeny zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 180 eur (v prípade záujmu, vieme zabezpečiť minibus, ktorý odnesie účastníkov priamo na miesto) a platí sa 20 eurový poplatok.

❗️Vstup do krajiny je pre zaočkovaných voľný. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť, momentálne však platia tieto a neočakávame ich sprísňovanie počas leta❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

PRIHLASOVANIE  Čo najskôr