10 výborne strávených dní na Kostarike

  • 0

10 výborne strávených dní na Kostarike

Category:Príbehy účastníkov

“Pobyt na Kostarike vďaka programu CUSPYDAL financovaného prostredníctvom Európskej únie bol skvelou možnosťou ako spoznať viac seba samého, nových inšpiratívnych ľudí ruka v ruke so zákutiami exotickej krajiny. Tento projekt ma namotivoval zamyslieť sa nad sebou, nad tým, čomu venujem svoj čas, ako aj uvedomiť si, že občianska aktivizácia je nielen potrebná, ale nevyhnutná.

Tento čas pre mňa nebol ani v najmenšom premrhaným a ku koncu roku mi otvoril oči vo viacerých smeroch. Do nového si tak nesiem chuť nielen prispieť svojou rukou do už existujúceho diela, ale nejakým vlastným sa pre túto spoločnosť aj pričiniť.

A teraz mimo oficiálneho Testimonial chcem ešte raz povedať, že som sa mal naozaj výborne. A úprimne najviac som bol šokovaný z veľmi dobrého slovenského tímu. Väčšinou na výmenách či akýchkoľvek zahraničných cestách strávim vždy viac času s cudzincami než s našincami, no tento výber zo Slovenska bol exkluzívny, veľmi zábavný a úprimný. Som tak veľmi vďačný aj za príjemné a veľmi priateľské známosti naprieč Slovenskom.”

Lukáš Kekelák

“Mládežnícka výmena v San José bola pre mňa veľmi dobrou skúsenosťou. Nielenže som vďaka výmene spoznala zaujímavých ľudí, ale získala aj nových priateľov z rôznych kútov sveta. Spoločne sme si vymieňali nápady a myšlienky, ako vyriešiť mnohé problémy v našich komunitách a kreatívne sme hľadali riešenia na vytvorenie lepšieho sveta okolo nás. Výmena bola veľmi dobre organizačne aj programovo zvládnutá. Som veľmi šťastná, že som mohla byť súčasťou CUSPYDAL tímu a dúfam, že sa podobných projektov budem môcť zúčastniť aj v budúcnosti.”

Martina Krajčovičová

“Projekt Empowered to lead hodnotím veľmi pozitívne. Som rád, že som mohol spoznať nových ľudí, kultúry a krajinu. Okrem spoznania nových ľudí z rôznych kútov sveta, som mohol spoznať aj spôsoby ich myslenia pri riešení rôznych otázok. Program a spôsob vedenia kurzu bol skvelý. Ďakujem veľmi pekne za možnosť zúčastniť sa na tomto jedinečnom projekte v nádhernom prostredí a s tak perfektnými ľuďmi. Verím, že sa podobného projektu budem môcť zúčastniť aj v budúcnosti. Všetkým budúcim účastníkom určite odporúčam participáciu na projektoch pod vedením ADEL Slovakia.”

Jakub Šak


Komentovať