Rozlúčka plná sĺz

  • 0

Rozlúčka plná sĺz

Category:Príbehy účastníkov

Naša cesta začala siedmeho apríla na letisku v Lisabone, kde sme sa stretli s ostatnými účastníkmi projektu. Už nás čakal autobus, ktorý nás mal odviezť do nášho cieľového bodu, mestečka v národnom parku Serra de Estrella, Covilhã.

Po troch hodinách jazdy autobusom sme prišli na miesto, ktoré sa na týždeň stalo naším domovom. Vybalili sme sa a po dlhej ceste nám poriadne vyhladlo, takže večera padla vhod. Konečne sme mali šancu začať spoznávať ostatných účastníkov. V projekte sme naviazali priateľstvá s mladými ľuďmi z Poľska, Rumunska, Španielska, Portugalska a Talianska.

Témou mládežníckej výmeny bolo “Inclusion 4 everyone”. Počas týždňa sme sa zúčastnili mnohých workshopov, diskusií a aktivít zameraných na danú tému. Výsledným produktom našej práce je rozsiahle portfólio, v ktorom sme zhrnuli postupy, ktoré umožňujú začlenenie znevýhodnených skupín do spoločnosti a najmä do športových aktivít.

Navštívili sme aj mesto Covilhã, kde nás privítala starostka mesta a mali sme možnosť pozrieť si radnicu a centrum mesta. Najlepším spôsobom ako overiť naše postupy je vyskúšať ich na vlastnej koži. Hrali sme stolný tenis, stolný futbal, basketball, futbal či dokonca aj ľadový hokej.

Vďaka dni strávenom na túre sme mali možnosť spoznať okolitú prírodu národného parku. Počas nocí sme nezaháľali a väčšinou sme sa zabávali, tancovali a trávili spolu čas. Vďaka “intercultural nights” sme mali možnosť spoznať kultúru, zvyky a tradície ostatných krajín a aj ochutnať niečo dobré z národnej kuchyne. Naučili sme sa rumunský tanec, vyskúšali poľský zvyk pasovanje, ochutnali sangriu.

Posledný deň sa nezaobišiel bez sĺz, rozlúčili sme sa smutní, no zároveň plní nových zážitkov a priateľstiev. Celkovo išlo o skvelú skúsenosť a určite sa zúčastníme ďalšieho Erasmus+ projektu.

  • Tatiana

Komentovať