Ak si ešte nebol a stále váhaš

  • 0

Ak si ešte nebol a stále váhaš

Category:Príbehy účastníkov

Keď som sa jedno poobedie rozprával s kamarátom, tak mi odporučil si vyskúšať Youth Exchange. Že sa tam spoznám so super ľuďmi, spoznám nové krajiny a kultúry a zažijeme veľa zábavy a tak sa aj stalo. Keď som sa dozvedel, že má vybrali na tento projekt. Bol som veľmi nadšený, bol to môj prvý projekt. Vďaka tomuto projektu som mal možnosť prvýkrát letieť lietadlom. Mal som aj trošku strach, lebo moja Angličtina bola na úrovni mrazu.


Keď sme konečne dorazili na miesto, kde sa bude konať som bol najprv prekvapený. Hotel v strede lesa, som si hovoril, keď si nebudem rozumieť s ostatnými ľuďmi tak sa budem nudiť. No opak bol pravdou. Nikdy som sa tak nemýlil. Bolo to to najlepšie ubytovanie. Síce sme nemohli ísť na party večer do mesta, no namiesto toho sme sa mali možnosť spoznať lepšie navzájom. Nádherná príroda okolo nás a tiež sme boli cca 10 minút od geografického centra Bulharska.

Téma bola Say NO to discrimination. Naučili sme sa veľa o tom čo je to diskriminácia, aké typy existujú, nové poznatky o stereotypoch a predsudkoch. Vďaka naším skvelým lektorom sme sa nikdy nenudili. Mali pre nás pripravený program plný hier, aktivít. Zo začiatku bolo veľmi ťažké si zapamätať všetky mená, ale každý deň sme mali rôzne hry na ich zapamätanie.

Taktiež som prvý krát zážil slávny intercultural night, bolo to fakt super, ochutnal som prvý krát tradičné jedlá a nápoje z rôznych krajín. Najviac má oslovila španielska sangria.

Nemal som ani predstavu že spoznám takých super ľudí a získam možno doživotné priateľstvá. Odporúčam Vám z vlastnej skúsenosti ísť na Youth Exchange, lebo slovami sa Youth Exchange nedá opísať, to si musí každý zažiť!

Viliam Suchý


Komentovať