Cesta do Budapešti

  • 0

Cesta do Budapešti

Category:Príbehy účastníkov

Dňa 25. mája 2018 sa 42 študentov z Medzilaboriec a Stropkova zúčastnilo medzinárodnej konferencie You are welcome v Budapešti. Počas dňa sme si mohli pozrieť mesto. Navštívili sme múzeum, Elizabetin most, z ktorého sa nám naskytol výhľad na celé mesto.

Konferencia sa otvorila úvodnými príhovormi organizátorov a videami o miestnych workshopoch. Nasledujúcim bodom programu bol koncert Kardos Dani, kde sme sa na pozadí akustickej gitary započúvali do čarovného hlasu speváčky, ktorá určite nenechala nikoho v miestnosti chladným. Ďalej nasledovalo netradičné fyzické divadelné predstavenie – “Ja som Angelina Jolie”. Je to žáner divadelného predstavenia, ktorý zahŕňa rozprávanie predovšetkým prostredníctvom pohybu, vďaka čomu zobrazuje rôzne emócie. Aktéri komunikovali rôznymi gestami, pomocou čoho nám demonštrovali čo sa stane v prípade, keď bude ktokoľvek v situácii utečenca. Koncom programu bol predstavený film Občan, ktorý zohľadňuje mnohé odtiene integrácie prostredníctvom milostného príbehu. Znázorňuje príbeh Wilsona, ktorý po tom, čo stratil celú rodinu kvôli vojnovej hrôze a vydal sa na nebezpečnú cestu do Európy ako politický utečenec.

Celá konferencia prebiehala v anglickom jazyku, vďaku čomu sme si mohli otestovať aj naše jazykové schopnosti. V neskorých večerných hodinách sme sa vrátili domov unavení, ale s množstvom nových zážitkov. Aj touto cestou chceme poďakovať organizácii ADEL a Lenke Čurillovej za túto príležitosť.

Juliána Kundratová, Gymnázium Medzilaborce

Viac fotiek z podujatia si môžete pozrieť tu:

 


Komentovať