DigitUp-Take it Slow v Bulharsku

  • 0

DigitUp-Take it Slow v Bulharsku

Category:Príbehy účastníkov

Projekt DigitUp- Take it Slow prebiehal v čase od 12. apríla do 21. apríla 2024 v meste Bansko (Bulharsko). Projektu sa zúčastnili mladí ľudia z dokopy siedmich krajín – Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko, Macedónsko, Grécko a Slovensko.

TOMÁŠ
Cieľom tohto projektu bolo hlbšie preskúmať oblasti digitálnych zručností a rozptýliť mýty a hoaxy, ktoré sa v online svete často šíria. Účastníci, pochádzajúci z rozmanitých krajín, spoločne prechádzali rôznymi aktivitami a diskusiou, čím si získali nové poznatky a skúsenosti. Organizátori projektu sú nielen odborníkmi vo svojich oblastiach, ale aj veľmi prívetiví a podporujúci. Ich starostlivosť a profesionálny prístup prispievajú k tomu, že projekt je považovaný za vysoko kvalitný a obohacujúci pre všetkých zúčastnených. Samotný projekt som si veľmi užil. Od samého začiatku je perfektný. Taktiež účastníci sú skvelí. Levan a Balázs sú super organizátori. Projekt je na veľmi vysokej úrovni. Môžem ho len odporúčať.


DOMINIKA
Prekonať kultúrne rozdiely, spoznať iné národnosti a naučiť sa myslieť kriticky je pre mňa jedným z najväčších benefitov Erasmus+ projektov. Spoznala som množstvo mladých inšpiratívnych ľudí, s ktorými som mohla pracovať a naberať nové vedomosti a skúsenosti neformálnym spôsobom vzdelávania. Ďakujem našim facilitátorom, sprostredkujúcim organizáciám a všetkým účastníkom!


PATRIK
Ak hľadáte miesto, kde sa môžete naučiť veľa nových vecí, spoznať super ľudí z rôznych krajín, nové kultúry a vytvoriť si priateľstvá, určite sa zúčastnite programu Erasmus+ Youth Exchange. Naviac si zlepšíte svoje anglické zručnosti. Verte mi, vytvoríte si spomienky, na ktoré nikdy nezabudnete. Ďakujem všetkým, ktorí boli súčasťou tohto projektu.


TIMOTEJ
Účasť na Erasmus+ projekte otvára skvelé možnosti na neformálne vzdelávanie, medzinárodné interakcie a formovanie nových priateľstiev. Je to skvelý spôsob, ako spoznávať iné kultúry a prekračovať svoje limity, čo podporuje osobný rast a rozvoj.


PATRÍCIA
Účasť na Erasmus+ projekte ma vždy prinúti uvedomiť si, koľko skvelých možností nám Európska únia ponúka. Dáva nám možnosť neformálne sa vzdelávať a spoznávať iné kultúry prostredníctvom medzinárodných interakcií s inými účastníkmi. Sprostredkúva networking medzi mladými ľuďmi a podporuje to, aby sme v prvom rade spoznali seba, svoje limity a schopnosti, aby sme sa nebáli prekročiť prah svojej komfortnej zóny a aby sme neprestajne skúšali niečo nové. Navyše, tieto projekty ma utvrdzujú v tom, že vedomosti naozaj môžeme získať aj neformálnou cestou. Omnoho dôležitejšie ako vedomosti ohľadom témy projektu sú pre mňa ale nové priateľstvá, ktoré sme za tento týždeň vytvorili.


GABRIELA
Projekt DigitUp- Take It Slow bol môj prvý Erasmus + projekt. Zúčastniť sa na podobných projektoch odporúčam každému, kto sa chce dozvedieť viac napríklad o digitálnej gramotnosti v jednotlivých krajinách alebo o spôsoboch akými je možné bojovať proti hoaxom a nepravdivým informáciám, ktoré sa šíria na internete. Erasmus + dáva možnosť spoznať veľa inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí sa radi podelia o svoje skúsenosti zo svojich vlastných krajín, spoznať nové kultúry, navštíviť nové miesta a s pomocou facilitátorou stráviť kvalitný čas pri aktivitách a zaujímavých úlohách. Ďakujem organizátorom a facilitátorom za fantastický projekt, z ktorého si odnášam veľa nových vedomostí a medzinárodných priateľstiev.

Súhrn všetkých aktivít nájdete tu –  DigitUp Take it Slow

A po projekte si pripravili aj online workshop, kde preberali výsledky projektu.


Komentovať