Empatia, porozumenie a kolektív

  • 0

Empatia, porozumenie a kolektív

Category:Príbehy účastníkov

Keď som nervózne vystupoval z lietadla, nemohol som sa ubrániť zmiešaným pocitom vzrušenia a obáv. Chystal som sa vydať na moje prvé dobrodružstvo v zahraničí, ktoré mi zmenilo pohľad na svet – mládežnícka výmena s názvom „Bet on You“. Netušil som, že niekoľko nasledujúcich dní zmení môj pohľad na svet.

Počas prvých dní výmeny sme sa zišli na workshopoch pod vedením skúsených facilitátorov. Previedli nás otvorenými diskusiami a umožnili nám vyjadriť svoje skúsenosti, obavy a túžby. Keď sme počúvali príbehy a názory toho druhého, v skupine vzrástol silný pocit empatie a porozumenia. Už sme si neboli cudzí, boli sme jednotným úžasným kolektívom.

Program však nebol len o vážnych diskusiách. Ponúkal tiež nespočetné množstvo aktivít určených na podporu osobného rastu a budovanie spojení. Vydali sme sa na skupinové výlety do vedľajších miest, ktoré ponúkali úchvatnú architektúru a prírodu obklopujúcu náš dočasný domov v Španielskom malom mestečku Íscar vo vnútrozemí. Kultúrne exkurzie nám umožnili ponoriť sa do miestnych zvykov a tradícií. Naučili sme sa nové jazyky a ochutnali zahraničné kuchyne. 

Teraz, keď spätne rozmýšľam nad týmto projektom, som vďačný, že som sa rozhodol prihlásiť. Vytvoril som si priateľstvá s ľuďmi, ktorých by som inak nikdy v živote nestretol. Mládežnícke výmeny mladým ľuďom ponúkajú najlepšiu príležitosť zlepšiť svoju angličtinu, naučiť sa nové veci a hlavne spoznať nových ľudí a kultúry.

– Jakub


Komentovať