LOVE

  • 0

LOVE

Category:Príbehy účastníkov

Prostredníctvom organizácie ADEL sme sa zúčastnili na začiatku októbra tréningu v Chorvátsku, v prímorskom meste Šibeník. Tréningový kurz s názvom „Learn to OpImize Volunteering Experience – LOVE“ trval sedem dní, od 30. septembra do 6. októbra.


V rámci tréningu sme získali povedomie o význame dobrovoľníctva v miestnych komunitách, dozvedeli sme sa o možnostiach vykonávania dobrovoľníckej činnosť v rámci Európskeho zboru solidarity, riadeného európskou komisiou a získali sme hodnotné vedomosti o tom, ako navrhnúť a zorganizovať svoj vlastný dobrovoľnícky projekt.
Informácie sme nadobudli aj prostredníctvom workshopov zameraných na manažment dobrovoľníkov a mediáciu sporov.

Počas štvrtého dňa projektu sme dopoludnia v rámci „city safari“ mali možnosť navštíviť Šibenické pevnosť
a popoludní sme počas voľného programu mohli preskúmať celé mesto alebo jeho okolie, napríklad národný park Krka alebo susedné mestečko Primošten.

Súčasťou programu bola samozrejme aj tzv. „Intercultural Night“, kde všetky zúčastnené [my reprezentovali svoju krajinu prostredníctvom tradičného jedla, prezentácii, videí, čí kvízov. Okrem Slovenska svoju krajinu preprezentovali aj účastníci z Talianska, Portugalska, Severného Macedónska a Španielska.
Tréning sme si veľmi užili. Okrem vedomosť sme nadobudli aj krásne kamarátstva a úžasné zážitky. Program Erazmus+ a organizáciu Adel určite odporúčame všetkým mladým ľuďom, ktorí by chceli spoznať nových ľudí, dozvedieť sa o kultúrach ostatných európskych krajín a prostredníctvom neformálneho vzdelávania nadobudnúť nové vedomosti.

– Alexandra


Komentovať