Martinov prvý projekt

  • 0

Martinov prvý projekt

Category:Príbehy účastníkov

Bol to môj prvý projekt Erazmus+ a vycestoval som do zahraničia po veľmi dlhom čase. Orientácia v Portugalsku bola veľmi fajn, metro je priamo pod letiskom. Zároveň vlaková stanica s vlakmi do Bragy je v centre mesta.

Samotná Braga dýcha históriou a cestou na hotel sme sa presúvali krátko asi 20 minút centrom mesta. Počas projektu sme sa z hotela na stravovanie a na miesto kde sa projekt uskutočňoval presúvali autami. Vždy sme mali zraz v konkrétny čas a autom nás čakali a previezli.

Pre mňa osobne boli obedy a večere fajn, keď som si vypýtal väčšiu porciu jedla vždy som dostal 🙂. Čo sa týka samotného projektu, tak po veľmi dlhom čase som rozprával v angličtine, prvé dni boli trošku náročnejšie sa zorientovať v správnych slovíčkach ale potom sa to zlepšilo a aj účastníci boli skvelí, keď ma podporovali so slovami ako sa zo dňa na deň zlepšujem.

A keď som spomenul účastníkov, tak to je asi to najhlavnejšie pre mňa z celého projektu, pretože som si veľmi sadol s účastníkmi z Talianska a je mi za nimi veľmi smutno. Komunikovali sme vo dne v noci a stále sme mali o čom. Počas práce na zadaniach sme pracovali v tímoch tak, aby sme neboli v tíme z jednej národnosti.

Veľmi pekný bol kultúrny večer, kde sme ochutnávali jedlá a sladkosti od účastníkov iných národností a zároveň oni sa zaujímali o tie naše. Komu programu nestačilo, počas večerov sme sa dohadovali a išli sme si niekde sadnúť na drink. Jediné, čo mi je ľúto, je to ako mnohí hovorili, že toto je pre mňa už v poradí 10 alebo 15 projekt ktorý absolvujem a boli mladší a pre mňa v 27 rokoch to bol prvý.

Ale ako povedal jeden z účastníkov lepšie začať neskôr ako nikdy 🙂. Som veľmi rád za túto skúsenosť a zároveň sa určite rád v budúcnosti prihlásim na ďalší.

-Martin


Komentovať