Moja EDS v Terrasse – výborná pracovná a životná skúsenosť

  • 0

Moja EDS v Terrasse – výborná pracovná a životná skúsenosť

Category:Príbehy účastníkov

Ako dobrovoľníčka som pracovala v mimovládnej organizácii La Víbria Intercultural v španielskom meste Terrassa pri Barcelone. Táto organizácia sa venuje medzinárodnej mobilite a ponúka projekty, vďaka ktorých môžu mladí ľudia vycestovať do celej Európy. Strávila som tam 9 mesiacov a musím povedať, že počas toho obdobia som zažila neskutočne veľa nezabudnuteľných momentov, spoznala úžasných ľudí z celého sveta a precestovala niektoré časti Španielska, no zároveň to bolo 9 mesiacov ťažkej práce, kritických situácii a prekonania samého seba.

Profesionálne aj osobne ma to určite posunulo vpred. Vďaka mojim šéfom sme mali vždy príjemné pracovné prostredie. Nechali ma realizovať moje vlastné nápady a tiež som prevzala zodpovednosť za dôležité úlohy. Pomáhala som pri koordinácii projektov Erasmus +, vykonávala činnosti neformálneho vzdelávania na univerzitách a v miestnych organizáciách, organizovala som prípravné stretnutia s vybranými účastníkmi projektov a na záver sa mi podarilo vytvoriť a realizovať vlastný projekt mládežníckej výmeny s názvom Body&Soul, ktorý bol veľmi úspešný.

Bývala som s ďalšími 3 dobrovoľníčkami z Talianska, Francúzska a Poľska a trávila som s nimi maximum môjho času. Musím povedať, že som získala kamarátky na celý život. Moja španielčina sa zlepšila na nepoznanie a tiež som mala možnosť spoznať katalánsku kultúru, ktorá je tak rôznorodá, no veľmi zaujímavá. Moja rozlúčka bola po 9 mesiacoch dosť ťažká a dojemná ale ako hovorí jeden citát: „Neplač pretože sa to skončilo, usmievaj sa pretože sa to stalo.”

Určite môžem odporučiť všetkým, aby sa zúčastňovali na aktivitách Erasmus +, pretože vám skutočne zmenia život, otvoria vašu myseľ a prinesú vás bližšie k ľuďom z rôznych kultúr. EDS stojí zato!  Ďakujem ADEL Slovakia za možnosť zúčastniť sa na tomto úžasnom projekte!

Anna Mikulová


Komentovať