Nádherné mesto, zaujímaví ľudia, bohatý program a priateľská atmosféra v Poľsku

  • 0

Nádherné mesto, zaujímaví ľudia, bohatý program a priateľská atmosféra v Poľsku

Category:Príbehy účastníkov

Už na začiatku cesty smerom do Poznane sa nám so Stanom stala vtipná príhoda. Cestovali sme autobusom, ktorý začínal svoju cestu v Košiciach a pokračoval cez Prešov a Levoču smerom do Poľska. My sme pristúpili v Prešove a sadli si vedľa dvoch dievčat, ktoré už sedeli v autobuse. Až za hranicami sme zistili, že aj ony cestujú na ten istý projekt ako my 😀

Už hneď po príchode na miesto konania projektu sme sa bavili a začali sa spoznávať. Je to zvláštne. Mne to príde, ako keby som všetkých tých ľudí už predtým poznal.

Téma projektu bola zaujímavá a zaujímalo ju vedeli podať aj poľskí organizátori, ktorí pomocou rôznych hier a úloh nepriamo nútili účastníkov spoločne tvoriť, myslieť, a zapájať sa do diskusie. Veľmi sa mi páčil ich priateľský prístup, ochota a entuziazmus.

Pre mňa najlepším bodom programu bol Intercultural dinner, ale väčšinou sa to natiahlo až do noci 😀 Čo ma osobne veľmi potešilo boli bohaté stoly každej krajiny, ako môžete vidieť na fotkách. Prezentácie s kvízom na konci mali tiež niečo do seba, informácie v otázkach neboli iba tie základné, ako napríklad mena, jazyk v krajine a podobné základné informácie, ktoré si viete naštudovať na prvej stránke, ktorú vám google vyhodí. Boli to zaujímavé otázky a odpovede, a vďaka vysvetleniu a popisu danej veci sme sa naučili o daných krajinách oveľa viac.

Poznaň je krásne mesto, ktoré má čo ponúknuť a určite neľutujem, že som sa tohto projektu zúčastnil.

V skratke, nádherné mesto, zaujímaví ľudia, bohatý program a priateľská atmosféra. Takto by som opísal projekt YE “L.E.A.D” v Poznani. Ďakujem organizácii ADEL za možnosť zúčastniť sa tohto projektu a teším sa na ďalšie zaujímavé projekty. 🙂

Marek Tkáčik


Komentovať