Nadviazanie spolupráce v Slovinsku

  • 0

Nadviazanie spolupráce v Slovinsku

Category:Príbehy účastníkov

Moja cesta s ADEL začala tak trochu nesmelo. Prihlásila som sa na školenie do Slovinska pretože to je pomerne blízko a bol to môj prvý Erasmus+ v cudzine. Bola som zvyknutá cestovať, avšak len po Slovensku.

Vyplnila som teda prihlášku projektu Smart copy paste a čakala. Keď sa mi ozvali, že ma vybrali, nastalo nekonečné množstvo otázok z mojej strany. Bola som neskúsená a bála som sa. V hlave mi išlo také množstvo otázok: Je to vôbec dôveryhodná organizácia? Pôjde tam niekto so mnou? Kde budem bývať? … Doteraz sa čudujem, že sme to vtedy spolu nevzdali. Ale som za to nesmierne vďačná, pretože ADEL mi otvorila dvere do sveta, ktorého som vždy chcela byť súčasťou.

V Slovinsku som sa toho mnoho naučila a síce ma po 3 hodinách v angličtine neznesiteľne bolela hlava, nevzdala som to. Spoznala som aj krásu Slovinskej prírody. Skvelých ľudí a Janku, zamestnankyňu ADEL, s ktorou to odvtedy ťaháme naprieč ďalšími projektmi.

Po Slovinsku sme nadviazali spoluprácu a ja som začala robiť workshopy. Venovala som sa téme osobných údajov a ich ochrane. Bolo zaujímavé počúvať názory mladých a diskutovať o nich. Tieto workshopy boli popretkávané vedomosťami, novými informáciami, osobnými príbehmi, smiechom ale i “hádkami”, ktoré sprevádzali hru vinný/nevinný. Spätná väzba mi ukázala, že to má zmysel. Ak nájdete spôsob ako komunikovať s mladými, máte nekonečný prístup k zveľaďovaniu ich myslí.

Tu moja cesta neskončila a ja som sa s Jankou vybrala do Lódźe, kde sme zhodnotili s partnermi projekt.

Jeden projekt skončil ale iné začali. O nich vám však rozpoviem až nabudúce.

Chcem vám však ešte povedať, že organizácii ADEL môžete veriť. Postarajú sa o vás, pretože na tom, čo robia, im naozaj záleží.

 – Alex


Komentovať