Naša výmena Employment Super Heroes v Portugalsku

  • 0

Naša výmena Employment Super Heroes v Portugalsku

Category:Príbehy účastníkov

Na môj projekt v Portugalsku som sa tešila už od momentu, keď som dostala mail o tom, že ma vybrali. Túto skúsenosť som videla ako možnosť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a zažiť niečo nové. V meste Braganca na severovýchode Portugalska sa nás zišlo takmer 40 mladých ľudí z Talianska, Bulharska, Portugalska, Česka a samozrejme aj naša slovenská skupinka. 

Počas 9 dní sme spolu diskutovali a hľadali riešenia na problém nezamestnanosti mladých ľudí v rámci projektu „Employment Super Heroes.“ Vďaka skvelým organizátorom sme neformálnou a hravou formou získali nové skúsenosti a kompetencie potrebné na boj proti nezamestnanosti. 

Neodmysliteľnou súčasťou každého projektu je samozrejme kultúrna noc, počas ktorej sme spoznávali tradície, jedlá a zvyklosti ostatných krajín a súčasne prezentovali to najlepšie zo Slovenska.

 Celý projekt sa niesol v duchu priateľskej atmosféry a zábavy. Spoločne strávené večery pri pozeraní filmov, natlačení na jednej malej izbe, karaoke nights v neďalekom bare, či tematické party iba prispeli k utužovaniu našich vzťahov a stala sa z nás skvelá partia. Voľný čas sme trávili objavovaním pouličného umenia v Braganci, hraním športových či spoločenských hier a po skončení projektu sa mnohí z nás rozhodli využiť dni navyše na spoznávanie ostatných portugalskych miest. 

Z tejto mládežníckej výmeny som si odniesla nielen cenné skúsenosti ale hlavne nové priateľstvá a neskutočné množstvo zážitkov.


Komentovať