Nie každý Erasmus sa úplne vydarí. Avšak nakoniec ide len o to ako sa na to pozeráme.

  • 0

Nie každý Erasmus sa úplne vydarí. Avšak nakoniec ide len o to ako sa na to pozeráme.

Category:Príbehy účastníkov
V júni som sa spolu s ďalšími 5 Slovákmi vybrala na cestu za dobrodružstvom a novými poznatkami o sustainbilite. Stretli sme sa na letisku v Madride 🇪🇸. Pre štyroch členov našej posádky to bol prvý projekt. Očakávali sme veľa a napriek tomu, že projekt nebol podľa našich predstáv, dostali sme ešte viac.

 
Stretli sme ľudí, ktorí sa stali našimi priateľmi a trúfnem si povedať, že niektorí z nich na celý život. Uvedomili sme si, že Španielsko automaticky neznamená teplo ale i tak je nádherné. To, že ten za kým kráčaš, nutne nemusí vedieť cestu a nakoniec sa vás pár stratí. Avšak aj takéto udalosti môžu posilniť kolektív a vzťahy v ňom. Prišli sme na to, že uznať si chybu je potrebné a aj na to, že niektorí ľudia to proste nevedia. Na nás potom je, aby sme si tým nenechali pokaziť náladu.
Jednoducho to bol projekt, ktorý nám síce nedal vedomosti, ktoré sme očakávali ale pripomenul nám, že všetci sme len ľudia a ak sa niečo nevydarí, máme si pomôcť, skúsiť to znovu. Stáť pri sebe. Premeniť to na vtipnú spomienku. Pretože aj v Erasmus+ svete, ktorý všetci považujeme za tak dokonalí, môže občas nastať skrat.
 
Som vďačná, že som si mohla toto všetko uvedomiť, videla krásu Španielska a že som stretla ľudí, ktorí sú v mojom živote doteraz a verím, že v ňom ostanú navždy.
-Alex

Komentovať