O rozprávkach, stereotypoch a šťastnom návrate

  • 0

O rozprávkach, stereotypoch a šťastnom návrate

Category:Príbehy účastníkov

Na začiatku marca sme vďaka ADEL dostali možnosť vycestovať do hlavného mesta Gruzínska a zúčastniť sa 6- dňovej mládežníckej výmeny, ktorej hlavnou témou boli ľudské práva. V Tbilisi sme sa stretli s mladými ľuďmi z hosťujúcej krajiny – Gruzínska a ostatnými krajinami Vyšehradskej štvorky.

Vďaka skvelým organizátorom a trénerom sme zažili naozaj rôzne metódy v neformálnom vzdelávaní. Projekt sme začali zľahka a to spoznávacími a teambuildingovými aktivitami. Po takzvaných „Ice Breakers“ nás čakali rôzne aktivity súvisiace s témou projektu. Zamýšľali sme sa nad stereotypmi v detských rozprávkach a ako nás dokážu ovplyvniť.

Diskutovali sme o aktuálnej situácií v našich krajinách, o ľudských právach, LGBT komunite, menšinách, migrantoch, rodovej rovnosti a mnohom ďalšom. Tiež sme si vyskúšali tvorbu a prípravu vlastných workshopov, ktoré môžeme v budúcnosti implementovať v lokálnych komunitách.

Pre niektorých z nás to bol prvý Erasmus+ projekt, nevedeli sme, čo očakávať a strach na začiatku projektu sa zmenil na skvelú skúsenosť a nezabudnuteľné zážitky. Čas strávený na projekte nám ubehol veľmi rýchlo, všetci sme si sadli a stala sa z nás skvelá partia. Aj keď nám zhoršujúca situácia ohľadom koronavíru a zavádzanie prísnych opatrení na Slovensku a v okolitých krajinách znepríjemnila posledné dni projektu, lúčilo a odchádzalo sa nám ťažko.

Ďakujeme za skvelú príležitosť a tešíme sa na ďalšie 🙂

Katarína, Ema, Klára, Timur, Martin a Matúš


Komentovať