Pedro Muňoz, Parakallo

  • 0

Pedro Muňoz, Parakallo

Category:Príbehy účastníkov

 

Pedro Muňoz, Parakallo. I tak by sa dal definovať náš projekt, ktorého sme sa zúčastnili na začiatku októbra v slnečnom Španielsku. Spolu s mnohými ďalšími účastníkmi z rôznych krajín sme sa stretli v malom mestečku nazývanom Pedro Muňoz, aby sme si spolu prežili divadelný týždeň. Divadlo bolo totiž témou nášho projektu.

A že sme si ho užili! Hneď v prvý deň nás naša lektorka René oboznámila s niekoľkými divadelnými technikami. Už počas toho, ako sme si skúšali rôzne typy chôdze, či postoja sme si uvedomili, že tieto techniky nevyužijeme len v divadle, ale môžu nám byť oporou i počas bežných dní, kedy chceme postojom vyjadriť to, ako sa práve cítime, či pozíciu v ktorej sa nachádzame.

A tak sme si to každý deň skúšali medzi nami účastníkmi, medzi obyvateľmi Pedro Muňoz, no rovnako sme mali šancu pozrieť sa i po okolitých mestečkách. Keďže Pedro Muňoz je súčasťou regionu La Mancha (a pri pojme La Mancha vás už určite napadne meno Don Quijote) i naše finálne performace boli týmto regiónom inšpirované.

Jeden z dní sme zavítali na miesto, na ktorom sa nachádzali veterné mlyny s ktorými podľa všetkého Don Quijote bojoval vo svojom diele. Na tomto mieste sme sa naučili čo znamená Side specific project a tak sme si jeho tvorbu rovno i vyskúšali. Nasledovné dni sme naše predstavenie rozvinuli a predviedli ho tým pár obyvateľom Pedro Muňoz priamo pred ich oknami – na ulici.

Okrem skvelej témy, mnoho fajn workshopov a tvorenia bolo obohacujúce i samotné miesto konania projektu. Španieli nie sú známi svojou znalosťou angličtiny – priam naopak. I preto sme naše komunikačné schopnosti ako sa hovorí “rukami-nohami” rozvíjali denne.

To, že sme počas projektu spoznali mnoho skvelých ľudí, z ktorých sa stali priatelia, to snáď netreba ani hovoriť.

Je skvelé, že mladí ľudia majú príležitosti, akou bol i tento projekt. Vďaka za to, pretože Erasmus+ projekty nie len tešia, ale najmä rozširujú obzory a pohľad na svet.


Komentovať