Právo mať práva

  • 0

Právo mať práva

Category:Príbehy účastníkov

Takto znel názov nášho tréningového kurzu, ktorý sa uskutočnil posledný prázdninový týždeň v hlavnom meste Nemecka, v BERLÍNE.

 

Ako už z názvu projektu vyplýva projekt bol zameraný na ľudské práva a to hlavne minorít. Celé to začalo ešte dva dni pred začiatkom projektu, keď sme dorazili do Nemecka a šli si pozrieť krásy Belína ešte pred projektom.  Berlín má toho naozaj, čo ponúknuť, je tu nespočetne veľa galérií, či múzeí, ktoré sú zväčša zamerané na ich históriu a poukazujú na to, aké práva mali či už menšiny alebo priamo domáci v minulosti.

Po našom menšom výlete po Berlíne sme sa teda neskôr vybrali do hotela priamo v centre Berlína, kde sa odohrával náš projekt. Prvý deň pozostával zo zoznamovania sa prostredníctvom rôznych hier a aktivít, no a podobne vyzerali aj ďalšie dva dni, kde sme však už popri zoznamovacích hrách diskutovali aj o právach menšín v našich krajinách a všeobecne v Európe, či vo svete. Prezentovali sme naše poznatky a naše názory o súčasnej situácií práv menšín vo svete.

Zistili sme, že niektoré problémy máme spoločné, no je aj veľa takých, ktorým čelíme samy a za seba môžem povedať, že z veľa informácií. ktoré som sa dozvedel som bol veľmi prekvapený a zmenilo to môj pohľad na veľa vecí. Niekedy nebolo ľahké prijať názory, s ktorými sme sa nestotožňovali, no práve tento projekt nám ukázal ako prijať aj názory iných, ako presadiť svoj názor bez použitia hnevu a ako veľa ešte musíme zabrať aby sme posunuli menšiny na našu úroveň. Tento projekt nám dal toho naozaj veľa a to nie len poznatkov a užitočných skúseností, no aj nových priateľov z celej Európy.

-Adam Krúpa

Tréningový kurz bol realizovaný organizáciou .


Komentovať