Pretože kto neskúsi, nezistí

  • 0

Pretože kto neskúsi, nezistí

Category:Príbehy účastníkov
Tréningový kurz v chorvátskom Samobore bol pre mňa výzvou, nakoľko som sa na žiadnom podobnom projekte financovanom z fondov
Erazmus + nikdy predtým nezúčastnila. O stránke Adel Slovakia som sa dozvedela cez môjho dobrého kamaráta, ktorý ma do skupiny pridal.

Som študentkou medzinárodných vzťahov a žurnalistiky na Fakulte sociálnych štúdií na Masarykovej univerzite v Brne, mám 19 rokov a v júni som úspešne dokončila svoj prvý ročník. Som aktívna dá sa povedať po celý svoj život, rada sa stretávam s ľuďmi, komunikujem s nimi a nadväzujem nové známosti. Milujem adrenalín a som nadšená pre každú výzvu, ktorá sa mi vpletie do života.

Na začiatku tohto leta som si povedala, že chcem skúsiť práve projekty Erazmus +. Zo všetkých asociácií a organizácií, ktoré mám na Facebooku, mi najviac padla do oka práve Adel. Vytvorila som si profil a hneď v ten istý deň som sa prihlásila na projekt v Dánsku. Ten však kvôli istým nedorozumeniam s hlavnou hostiteľskou dánskou organizáciou nevyšiel a síce ma to veľmi mrzelo, povedala som si, že sa nevzdám a prihlásim sa hneď na ďalšie.

Prešlo zopár týždňov a dní, keď som sa zrazu ocitla na hlavnej stanici v Bratislave spolu s mojou ďalšou slovenskou kolegyňou Majkou. Nasadli sme spoločne na autobus a po pár hodinách cesty sme sa konečne dostavili do cieľovej destinácie. Sršali sme zvedavosťou a nadšením z toho, ako celý tréningový kurz v chorvátskom Samobore neďaleko Záhrebu bude prebiehať.

Dnes môžem tvrdiť, že celý ten týždeň bol vysoko nad moje očakávania. Človek spozná nových ľudí, nájde si priateľov na celý život (aspoň v to verím) a odnesie si odtiaľ neopísateľné množstvo nazabudnuteľných zážitkov, vedomostí a skúseností, vďaka ktorým sa mu otvoria nové dvere do sveta možností. Za to, že som sa mohla zúčastniť na projekte a zaznamenať výrazný posun na škále osobného a profesionálneho rozvoja či v oblasti komunikácie, patrí najväčšia vďaka práve ADEL, ktorá mi to všetko umožnila.

Ak sa radi neustále vzdelávate, milujete cestovanie, pátrate po jedinečných zážitkoch s ľuďmi z celého sveta a ste otvorení novým možnostiam, garantujem vám, že tréningový kurz je jednou z najlepších možností ako zrealizovať vaše sny! Pretože kto neskúsi, nezistí. A verte mi, že to bude stáť za to!


Komentovať