Projekt na zámku

  • 0

Projekt na zámku

Category:Príbehy účastníkov

Na prelome marca a apríla tohto roku, som sa spolu s ďalšími šiestimi Slovákmi vydala na cestu do Slovinska, konkrétne do Murskej Soboty. Miesto síce zneje obyčajne, no obyčajne vôbec nevyzeralo. Projekt bol organizovaný v zámku z 15. storočia obkľúčenom parkami, ihriskami a stajňami koní. Sídlo Rakičan vyzerá ako vystrihnuté z rozprávky.

Téma projektu bola “Keep Moving Keep Improving”, takže sme sa počas týždňa venovali pohybu viac menej každý deň. Či už v našom voľnom čase, keďže väčšina účastníkov mala šport v srdci, alebo aj počas programu. Hrali sme rôzne hry, išli na celodennú prechádzku, spoznávať okolie či vyšli na Mariborsko Pogorje.

Erazmu samozrejme nechýbali ani intercultural nights, počas ktorých sme spoznali krajiny ostatných erazmákov ako aj odprezentovali tú našu. Osobne som veľmi ocenila výlet do druhého najväčšieho mesta Slovinska, Mariboru, ako aj celodennú spoznávačku Murskej Soboty. 

Projekt bol plný zábavy, energizerov, smiechu a pohybu. Myslím si, že si každý našiel to svoje. Slovinsko je nádherná krajina, ktorá má toho veľa čo ponúknuť a som veľmi rada, že som ju mohla spoznať cez túto medzinárodnú mládežnícku výmenu.

-spokojná účastníčka


Komentovať