Skúsenosť s Erasmusom v Madride: Zdravá strava, zdravá myseľ

  • 0

Skúsenosť s Erasmusom v Madride: Zdravá strava, zdravá myseľ

Category:Príbehy účastníkov

Madrid, hlavné mesto Španielska, sa stalo miestom konania nedávneho Erasmus programu zameraného na tému “Healthy Food, Healthy Mood”. Tento program privítal študentov z rôznych krajín Európy, ktorí sa prišli vzdelávať o zdravej výžive a jej vplyve na psychické zdravie.

Vzdelávacie aktivity a workshopy
Program bol starostlivo navrhnutý tak, aby účastníkom poskytol komplexné vedomosti o zdravom stravovaní. Každé ráno začínalo sériou interaktívnych prednášok od renomovaných odborníkov na výživu. Prednášky sa zameriavali na to, ako rôzne potraviny ovplyvňujú fyzické a mentálne zdravie, a ako môže správna strava prispieť k lepšej nálade a celkovej pohode.
Práca v krásnom parku Retiro
Jedným z najpamätnejších aspektov programu boli aktivity v známom parku Retiro. Tento rozsiahly park v srdci Madridu ponúka nielen krásne scenérie, ale aj ideálne miesto na praktické aktivity. Účastníci programu mali za úlohu pripraviť zdravé jedlá z lokálnych surovín, ktoré si zaobstarali na miestnych trhoch. Rozdelení do menších tímov, každý pripravil a prezentoval svoje jedlá na malých stánkoch v parku. Táto praktická úloha umožnila účastníkom aplikovať teoretické vedomosti v reálnom živote a zároveň spoznať miestnu gastronómiu.
 Skupinové výzvy a teambuilding
Na upevnenie nových vedomostí a posilnenie tímového ducha boli pre účastníkov pripravené rôzne výzvy a hry. Jednou z najzaujímavejších bola orientačná hra, ktorá prebiehala v parku Retiro. Účastníci museli v medzinárodných tímoch nájsť a identifikovať rôzne zdravé potraviny, čo podporilo spoluprácu a komunikáciu medzi nimi.
Osobné zážitky a nové priateľstvá
Erasmus program v Madride priniesol účastníkom nielen cenné vedomosti o zdravej strave, ale aj nezabudnuteľné osobné zážitky a nové priateľstvá. Počas večerov mali možnosť objavovať Madrid a jeho kultúrne a gastronomické poklady. Návštevy tapas barov a spoločné večere prispeli k utuženiu priateľstiev a výmene skúseností z rôznych krajín.
 
Záver
Skúsenosť s Erasmusom v Madride bola pre účastníkov nesmierne obohacujúca. Téma “Healthy Food, Healthy Mood” ponúkla hlboký vhľad do významu zdravej výživy pre fyzické a psychické zdravie. Účastníci sa vrátili domov nielen s novými vedomosťami, ale aj s inšpiráciou a motiváciou uplatňovať zdravý životný štýl vo svojom každodennom živote. Tento program bol nielen vzdelávací, ale aj nezabudnuteľným zážitkom plným nových priateľstiev a kultúrnych objavov.

Komentovať